Turystyczna Kolejka Wąskotorowa w Hajnówce, Joanna

Turystyczna Kolejka Wąskotorowa w Hajnówce

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kolejka wąskotorowa w Puszczy Białowieskiej powstała w 1916 roku w celu wywozu drewna z lasu. Od 1991 roku, gdy ostatecznie zaprzestano transportu drewna kolejką, pełni ona rolę wyłączne turystyczną. Wycieczka kolejką na trasie Hajnówka - Topiło trwa 3 godziny: godzina jazdy, godzina postoju i godzina powrotu. Jedenastokilometrowy odcinek pokonywany jest w spacerowym tempie. Pozwala to podziwiać Puszczę Białowieską z okien pociągu i zanurzyć się w zieleni otaczającej przyrody.

Na stacjach Hajnówka i Topiło można obejrzeć dawne lokomotywy i wagony, używane kiedyś do przewozu drewna. Podczas postoju na stacji Topiło warto podejść do malowniczych zbiorników wodnych. W sezonie czynny jest bar Ostatni grosz w Topile. Istnieje też trasa dodatkowa Hajnówka - Dolina Rzeki Leśnej o długości 6 km.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–14:15
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 08:00–14:15
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 08:00–14:15
  • niedziela: 08:00–14:15

Adres

Turystyczna Kolejka Wąskotorowa
Nadleśnictwo Hajnówka Kolejki Leśne
ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
tel. 693-337-290
http://www.hajnowka.pl/turystyka-1/169-kolejka-waskotorowa

GPS: 52°44'10N, 23°36'24E

Hajnówka noclegi

Hajnówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Hajnówka Podlasie
Ważna
kolejki wąskotorowe kolejki turystyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022