Turystyczna Kolejka Wąskotorowa w Hajnówce, Joanna

Turystyczna Kolejka Wąskotorowa w Hajnówce

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kolejka wąskotorowa w Puszczy Białowieskiej powstała w 1916 roku w celu wywozu drewna z lasu. Od 1991 roku, gdy ostatecznie zaprzestano transportu drewna kolejką, pełni ona rolę wyłączne turystyczną. Wycieczka kolejką na trasie Hajnówka - Topiło trwa 3 godziny: godzina jazdy, godzina postoju i godzina powrotu. Jedenastokilometrowy odcinek pokonywany jest w spacerowym tempie. Pozwala to podziwiać Puszczę Białowieską z okien pociągu i zanurzyć się w zieleni otaczającej przyrody.Na stacjach Hajnówka i Topiło można obejrzeć dawne lokomotywy i wagony, używane kiedyś do przewozu drewna. Podczas postoju na stacji Topiło warto podejść do malowniczych zbiorników wodnych. W sezonie czynny jest bar Ostatni grosz w Topile. Istnieje też trasa dodatkowa Hajnówka - Dolina Rzeki Leśnej o długości 6 km.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–14:15
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 08:00–14:15
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 08:00–14:15
  • niedziela: 08:00–14:15

Adres

Turystyczna Kolejka Wąskotorowa
Nadleśnictwo Hajnówka Kolejki Leśne
ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
tel. 693-337-290
http://www.hajnowka.pl/turystyka-1/169-kolejka-waskotorowa

GPS: 52°44'10N, 23°36'24E

Hajnówka noclegi

Hajnówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°44'10N, 23°36'24E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację