Turystyczna Kolejka Wąskotorowa w Hajnówce

Turystyczna Kolejka Wąskotorowa w Hajnówce

Turystyczna Kolejka Wąskotorowa
Nadleśnictwo Hajnówka Kolejki Leśne
ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
tel. 693-337-290
http://www.hajnowka.pl/turystyka-1/169-kolejka-waskotorowa

52°44'10" N, 23°36'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–14:15
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 08:00–14:15
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 08:00–14:15
  • niedziela: 08:00–14:15

Kolejka wąskotorowa w Puszczy Białowieskiej powstała w 1916 roku w celu wywozu drewna z lasu. Od 1991 roku, gdy ostatecznie zaprzestano transportu drewna kolejką, pełni ona rolę wyłączne turystyczną. Wycieczka kolejką na trasie Hajnówka - Topiło trwa 3 godziny: godzina jazdy, godzina postoju i godzina powrotu. Jedenastokilometrowy odcinek pokonywany jest w spacerowym tempie. Pozwala to podziwiać Puszczę Białowieską z okien pociągu i zanurzyć się w zieleni otaczającej przyrody.Na stacjach Hajnówka i Topiło można obejrzeć dawne lokomotywy i wagony, używane kiedyś do przewozu drewna. Podczas postoju na stacji Topiło warto podejść do malowniczych zbiorników wodnych. W sezonie czynny jest bar Ostatni grosz w Topile. Istnieje też trasa dodatkowa Hajnówka - Dolina Rzeki Leśnej o długości 6 km.

Hajnówka noclegi

Hajnówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021