, Barbara Drąg

Tuchów

(4.2 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tuchów to ciekawe, historyczne miasto leżące na południu Polski, w województwie małopolskim, na południe od Tarnowa, nad rzeką Biała.

Zabytki w Tuchowie

- Średniowieczny układ urbanistyczny - zabytkowy układ przestrzenny starego miasta z Rynkiem w miejscu centralnym- Ratusz w Tuchowie - klasycystyczna budowla z XIX wieku stojąca na Rynku 

- Kościół Św. Jakuba, ul. Kościuszki - budowla z 1794 roku- Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Stanisława Biskupa Męczennika, ul. Wysoka - barokowa świątynia z XVII wieku, z obrazem Matki Bożej Tuchowskiej z XVI wieku oraz klasztor redemptorystów z 1893 roku

- Muzeum Misyjne Redemptorystów, ul. Wysoka - muzeum znajdujące się obok kościoła redemptorystów- Domy mieszczańskie - zachowanych kilka domów z XVIII-XIX wieku

 

Atrakcje Tuchowa

Noclegi w Tuchowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Tuchów - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022