Trzydniowiański Wierch w Tatrach, Magdalena

Trzydniowiański Wierch w Tatrach

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Trzydniowiański Wierch w Tatrach to szczyt o wysokości 1765 m n.p.m. Zbocza Trzydniowiańskiego Wierchu były niegdyś wypasane, w XVII i XIX wieku były w nich prowadzone prace górnicze. Znajduje się w grani Kończystego Wierchu, na który prowadzi dalszy szlak. Szczyt jest widokowy, nie zalesiony i prowadzi do niego czerwony szlak z Doliny Chochołowskiej, którego długość to 2,5 km, który pokonamy w 2 godziny, mając przed sobą 684 m przewyższenia w górę. Od początku Doliny Chochołowskiej czyli z Siwej Polany jest to odcinek o długości 7,5 km, który pokonamy w 3,5 h i (przy dalszym podejściu na Kończysty Wierch musimy doliczyć kolejną godzinę na odcinku 1,5 km i kolejną godzinę na podejście pod Starorobociański Wierch).

Trzeba liczyć się z tym, że początkowa część trasy jest z reguły bagnista, później mamy do pokonania męczący stromy odcinek wyposażony w drewniane schody - jest to Krowi żleb. Będąc już ponad granicą lasu, wchodzimy w królestwo kosodrzewiny, która rośnie tu prawie równa nam i tworzy prawdziwy korzeniowy dywan więc czeka nas mała gimnastyka.Z Trzydniowiańskiego Wierchu roztacza się wyśmienita panorama Tatr Zachodnich we wszystkie strony (Ornak, Kominiarski Wierch, Starorobociański Wierch, Jarząbczy Wierch, Wołowiec, Grześ i wiele innych szczytów).

Trzydniowiański Wierch
Szlak pieszy czerwony z Doliny ChochołowskiejTrzydniowiański Wierch w Tatrach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Tatr wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe szczyty szczyty tatrzańskie
49°13'8N, 19°48'13E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021