Trzebniów, Magdalena

Trzebniów

(5 głosów: 1)

Trzebniów to historyczna miejscowość w województwie śląskim, leżąca nieco na południowy wschód od Częstochowy, niedaleko Żarek, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Historia Trzebniowa

Trzebniów w przekazach pojawia się już w XIV-XV wieku jako własność rycerza i dziedzica herbu jelita - Wojciecha z Potoku. Po wielu perturbacjach, w tym oddaniu wsi jako majątek Paulinom, wieś trafiła w prywatne posiadanie Adama Męcińskiego. Domostw było niewiele, bo w I połowie XIX wieku tylko 44 z 289 mieszkańcami. Środki na utrzymanie czerpano z gospodarstw własnych, wyrębu drewna dla hrabiny Raczyńskiej oraz z hodowli owiec. W latach 20. XX wieku wybudowano kaplicę Św. Floriana, a w 1983 roku wybudowano nową kaplicę pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Trzebniów otaczają skałki z jaskiniami. Ta ulicówka o zwartej zabudowie sąsiaduje z terenami Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.Trzebniów noclegi

Trzebniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Trzebniowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'48N, 19°26'10E
15 sierpień 2019
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację