Trzebniów, Magdalena

Trzebniów

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trzebniów to historyczna miejscowość w województwie śląskim, leżąca nieco na południowy wschód od Częstochowy, niedaleko Żarek, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Historia Trzebniowa

Trzebniów w przekazach pojawia się już w XIV-XV wieku jako własność rycerza i dziedzica herbu jelita - Wojciecha z Potoku. Po wielu perturbacjach, w tym oddaniu wsi jako majątek Paulinom, wieś trafiła w prywatne posiadanie Adama Męcińskiego. Domostw było niewiele, bo w I połowie XIX wieku tylko 44 z 289 mieszkańcami. Środki na utrzymanie czerpano z gospodarstw własnych, wyrębu drewna dla hrabiny Raczyńskiej oraz z hodowli owiec. W latach 20. XX wieku wybudowano kaplicę Św. Floriana, a w 1983 roku wybudowano nową kaplicę pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Trzebniów otaczają skałki z jaskiniami. Ta ulicówka o zwartej zabudowie sąsiaduje z terenami Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.Mapa Trzebniowa z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Trzebniowie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Trzebniów noclegi

Trzebniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Trzebniowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'48N, 19°26'10E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021