Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°39'48" N, 19°26'10" E
Śląskie
2019-08-15
2020-02-02 02:01

Opis Trzebniowa

Trzebniów to historyczna miejscowość w województwie śląskim, leżąca nieco na południowy wschód od Częstochowy, niedaleko Żarek, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Historia Trzebniowa

Trzebniów w przekazach pojawia się już w XIV-XV wieku jako własność rycerza i dziedzica herbu jelita - Wojciecha z Potoku. Po wielu perturbacjach, w tym oddaniu wsi jako majątek Paulinom, wieś trafiła w prywatne posiadanie Adama Męcińskiego. Domostw było niewiele, bo w I połowie XIX wieku tylko 44 z 289 mieszkańcami. Środki na utrzymanie czerpano z gospodarstw własnych, wyrębu drewna dla hrabiny Raczyńskiej oraz z hodowli owiec. W latach 20. XX wieku wybudowano kaplicę Św. Floriana, a w 1983 roku wybudowano nową kaplicę pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Trzebniów otaczają skałki z jaskiniami. Ta ulicówka o zwartej zabudowie sąsiaduje z terenami Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Trzebniów noclegi

Trzebniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Trzebniowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020