Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy

Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy

Trójstyk granic Polska - Niemcy - Czechy znajduje się między miejscowościami Porajów koło Bogatyni w Polsce, Hradek nad Nysą w Czechach i Zittau w Niemczech. Jest jednym z sześciu trójstyków granicznych w Polsce.Planowano w tym mejscu wzniesienie symbolicznego okrągłego mostu łączącego trzy kraje. Projekt ten nie doczekał się realizacji. Obecnie od strony czeskiej ustawiono obelisk, od strony polskiej jest miejsce na ognisko i ławeczki, a od strony niemieckiej widać krzyż. Na trzech masztach powiewają flagi każdego z graniczących ze sobą państw.Chociaż trójstyk znajduje się niedaleko drogi 354 i 322, trudno tu trafić z uwagi na brak naprowadzeń od strony polskiej. Najlepiej zatrzymać się na parkingu przy stacji benzynowej po stronie czeskiej. Parking jak i zwiedzanie trójstyku jest bezpłatne.

Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy
Porajów

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-10-28 na

Ciekawe i fajne są te miejsca. 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020