Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy, Danusia

Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy

(4.7 głosów: 7)

Trójstyk granic Polska - Niemcy - Czechy znajduje się między miejscowościami Porajów koło Bogatyni w Polsce, Hradek nad Nysą w Czechach i Zittau w Niemczech. Jest jednym z sześciu trójstyków granicznych w Polsce.Planowano w tym mejscu wzniesienie symbolicznego okrągłego mostu łączącego trzy kraje. Projekt ten nie doczekał się realizacji. Obecnie od strony czeskiej ustawiono obelisk, od strony polskiej jest miejsce na ognisko i ławeczki, a od strony niemieckiej widać krzyż. Na trzech masztach powiewają flagi każdego z graniczących ze sobą państw.

Chociaż trójstyk znajduje się niedaleko drogi 354 i 322, trudno tu trafić z uwagi na brak naprowadzeń od strony polskiej. Najlepiej zatrzymać się na parkingu przy stacji benzynowej po stronie czeskiej. Parking jak i zwiedzanie trójstyku jest bezpłatne.Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy
Porajów

Booking.com
Inne budowle
Normalna
trójstyki
50°53'1N, 14°49'10E
28 październik 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Roman Świątkowski
28 październik 2016 12:59

Ciekawe i fajne są te miejsca. 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację