Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy, Danusia

Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy

(4.7 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trójstyk granic Polska - Niemcy - Czechy znajduje się między miejscowościami Porajów koło Bogatyni w Polsce, Hradek nad Nysą w Czechach i Zittau w Niemczech. Jest jednym z sześciu trójstyków granicznych w Polsce.

Planowano w tym mejscu wzniesienie symbolicznego okrągłego mostu łączącego trzy kraje. Projekt ten nie doczekał się realizacji. Obecnie od strony czeskiej ustawiono obelisk, od strony polskiej jest miejsce na ognisko i ławeczki, a od strony niemieckiej widać krzyż. Na trzech masztach powiewają flagi każdego z graniczących ze sobą państw.Chociaż trójstyk znajduje się niedaleko drogi 354 i 322, trudno tu trafić z uwagi na brak naprowadzeń od strony polskiej. Najlepiej zatrzymać się na parkingu przy stacji benzynowej po stronie czeskiej. Parking jak i zwiedzanie trójstyku jest bezpłatne.

Trójstyk Polska - Niemcy - Czechy
Porajów

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
trójstyki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

Wasze opinie

Roman Świątkowski

Ciekawe i fajne są te miejsca. 

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022