Nowy Rynek w Łowiczu powstał w 1405 roku. Ma on nietypowy, bo trójkątny kształt. Niegdyś przez środek Nowego Rynku płynęła rzeczka, a pośrodku wznosił się Ratusz. Ratusz ten został zniszczony przez zawalenie się wieży w 1648 roku.Przez lata na tym rynku koncentrowało się życie społeczne i gospodarcze miasta. Istniały tu wokół kramy, jatki i targi. W porównaniu do Starego Rynku, którego charakter był bardziej kościelny, Nowy Rynek miał charakter mieszczański.

Podczas I wojny rynek był nazywany Placem Hindenburga. Po II wojnie pełnił funkcje miejskiego targowiska. W latach 50-tych XX wieku został wyremontowany i odnowiony, zyskał wówczas charakter parku miejskiego.

Kolejna rewitalizacja Nowego Rynku miała miejsce  w latach 2005-06, jednak zachowano jego średniowieczny, trójkątny układ.Trójkątny rynek
Plac Nowy Rynek, Łowicz

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021