Nowy Rynek w Łowiczu, Danusia

Trójkątny Rynek w Łowiczu

(4 głosów: 26)

Nowy Rynek w Łowiczu powstał w 1405 roku. Ma on nietypowy, bo trójkątny kształt. Niegdyś przez środek Nowego Rynku płynęła rzeczka, a pośrodku wznosił się Ratusz. Ratusz ten został zniszczony przez zawalenie się wieży w 1648 roku.Przez lata na tym rynku koncentrowało się życie społeczne i gospodarcze miasta. Istniały tu wokół kramy, jatki i targi. W porównaniu do Starego Rynku, którego charakter był bardziej kościelny, Nowy Rynek miał charakter mieszczański.

Podczas I wojny rynek był nazywany Placem Hindenburga. Po II wojnie pełnił funkcje miejskiego targowiska. W latach 50-tych XX wieku został wyremontowany i odnowiony, zyskał wówczas charakter parku miejskiego.Kolejna rewitalizacja Nowego Rynku miała miejsce  w latach 2005-06, jednak zachowano jego średniowieczny, trójkątny układ.

Trójkątny rynek
Plac Nowy Rynek, ŁowiczŁowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łowicz
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
52°6'21N, 19°56'9E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021