Nowy Rynek w Łowiczu, Danusia

Trójkątny Rynek w Łowiczu

(4 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Nowy Rynek w Łowiczu powstał w 1405 roku. Ma on nietypowy, bo trójkątny kształt. Niegdyś przez środek Nowego Rynku płynęła rzeczka, a pośrodku wznosił się Ratusz. Ratusz ten został zniszczony przez zawalenie się wieży w 1648 roku.

Przez lata na tym rynku koncentrowało się życie społeczne i gospodarcze miasta. Istniały tu wokół kramy, jatki i targi. W porównaniu do Starego Rynku, którego charakter był bardziej kościelny, Nowy Rynek miał charakter mieszczański.Podczas I wojny rynek był nazywany Placem Hindenburga. Po II wojnie pełnił funkcje miejskiego targowiska. W latach 50-tych XX wieku został wyremontowany i odnowiony, zyskał wówczas charakter parku miejskiego.

Kolejna rewitalizacja Nowego Rynku miała miejsce  w latach 2005-06, jednak zachowano jego średniowieczny, trójkątny układ.Trójkątny rynek
Plac Nowy Rynek, Łowicz

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022