Lądek Zdrój po stronie polskiej oraz Javornik po czeskiej stworzyły niezwykle udany projekt z zakresu turystki i krajoznawstwa, a mianowicie Trasy pogranicza gmin.Projekt powstał w 2014 roku. Lądek Zdrój ma w związku z tym nowe hasło reklamowe "Termy, góry i cuda natury". Natomiast Javornik w Czechach zachęca aby odwiedzić piękne miasteczko, z niepowtarzalnym zamkiem górującym nad okolicą.

Istniejące już wcześniej szlaki ponownie oznaczono, a dodatkowo zaplanowano nowe trasy. Dla turystów nie stroniących od pieszych wędrówek to idealna możliwość poznania tych terenów i podziwiania piękna przyrody oraz zabytków. Tablice dydaktyczne w poszczególnych punktach trasy dodatkowo bogacą wiedzę turystów o tym ciekawym regionie.

Trasy pogranicza
Ladek Zdrój - JavornikLądek Zdrój noclegi

Lądek Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021