Lądek Zdrój po stronie polskiej oraz Javornik po czeskiej stworzyły niezwykle udany projekt z zakresu turystki i krajoznawstwa, a mianowicie Trasy pogranicza gmin.Projekt powstał w 2014 roku. Lądek Zdrój ma w związku z tym nowe hasło reklamowe "Termy, góry i cuda natury". Natomiast Javornik w Czechach zachęca aby odwiedzić piękne miasteczko, z niepowtarzalnym zamkiem górującym nad okolicą.Istniejące już wcześniej szlaki ponownie oznaczono, a dodatkowo zaplanowano nowe trasy. Dla turystów nie stroniących od pieszych wędrówek to idealna możliwość poznania tych terenów i podziwiania piękna przyrody oraz zabytków. Tablice dydaktyczne w poszczególnych punktach trasy dodatkowo bogacą wiedzę turystów o tym ciekawym regionie.

Trasy pogranicza
Ladek Zdrój - Javornik

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020