Trakt Królewski w Gnieźnie, muzzy

Trakt Królewski w Gnieźnie

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Posągi pięciu pierwszych królów Polski, postaci z dwóch piastowskich legend, cztery edukacyjne makiety, osiem tablic informacyjnych oraz trzy interaktywne infokioski utworzyły w 2018 roku nowy szlak turystyczny w Gnieźnie - Pierwszej Stolicy Polski. Swoistym „przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami Traktu Królewskiego w Gnieźnie jest 15 rzeźb królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. Powstał też bezpłatny przewodnik dostępny w Informacji Turystycznej oraz bezpłatna aplikacja „Królika Goń”, dostępna na telefony z Androidem lub iOS. Trakt Królewski w Gnieźnie to idealna atrakcja na weekendowy wypad z rodziną.

Projekt został zrealizowany przez Miasto Gniezno, a prowadzony jest przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Koncepcja Traktu Królewskiego zakłada poprowadzenie trasy łączącej najciekawsze zabytki i miejsca Pierwszej Stolicy Polski, tak by turyści odwiedzający najciekawsze zabytki Wielkopolski, wśród których perłą jest gnieźnieńska katedra, docierali również do tych rzadziej do tej pory odwiedzanych, takich jak kościoły Św. Jana Chrzciciela i Św. Wawrzyńca, Park Miejski, dawne koszary Pruskie czy secesyjne kamienice w centrum miasta.Całość spina postać królika - przewodnika, który jest wabikiem dla dzieci. Tym sposobem to świetna atrakcja dla rodzin. Etymologia polskiego słowa „królik” związana jest ze słowem „król” w języku niemieckim. Królik pojawia się również w oprowadzającej po szlaku mobilnej aplikacji „Królika Goń”. Dzięki niej, spacer po szlaku to również edukacyjna gra miejska dla ludzi w każdym wieku.

Trakt Królewski z rzeźbami królika
Rynek i inne ulice, Gniezno

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gniezno noclegi

Gniezno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gniezno Wielkopolska
Ważna
rzeźby szlaki trakty dla dzieci
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022