52°32'11" N, 17°35'45" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Posągi pięciu pierwszych królów Polski, postaci z dwóch piastowskich legend, cztery edukacyjne makiety, osiem tablic informacyjnych oraz trzy interaktywne infokioski utworzyły w 2018 roku nowy szlak turystyczny w Gnieźnie - Pierwszej Stolicy Polski. Swoistym „przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami Traktu Królewskiego w Gnieźnie jest 15 rzeźb królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. Powstał też bezpłatny przewodnik dostępny w Informacji Turystycznej oraz bezpłatna aplikacja „Królika Goń”, dostępna na telefony z Androidem lub iOS. Trakt Królewski w Gnieźnie to idealna atrakcja na weekendowy wypad z rodziną.Projekt został zrealizowany przez Miasto Gniezno, a prowadzony jest przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Koncepcja Traktu Królewskiego zakłada poprowadzenie trasy łączącej najciekawsze zabytki i miejsca Pierwszej Stolicy Polski, tak by turyści odwiedzający najciekawsze zabytki Wielkopolski, wśród których perłą jest gnieźnieńska katedra, docierali również do tych rzadziej do tej pory odwiedzanych, takich jak kościoły Św. Jana Chrzciciela i Św. Wawrzyńca, Park Miejski, dawne koszary Pruskie czy secesyjne kamienice w centrum miasta.

Całość spina postać królika - przewodnika, który jest wabikiem dla dzieci. Tym sposobem to świetna atrakcja dla rodzin. Etymologia polskiego słowa „królik” związana jest ze słowem „król” w języku niemieckim. Królik pojawia się również w oprowadzającej po szlaku mobilnej aplikacji „Królika Goń”. Dzięki niej, spacer po szlaku to również edukacyjna gra miejska dla ludzi w każdym wieku.

Trakt Królewski z rzeźbami królika
Rynek i inne ulice, Gniezno 

Gniezno noclegi

Gniezno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
muzzy Zapaleniec 303 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021