Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°0'42" N, 18°36'39" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Toruńska Przekupka z wagą, gęsią i koszykiem pełnym jaj oraz zasobną sakwą, siedzi na jednej z ław na Rynku Nowomiejskim, przed dawnym zborem protestanckim. Ten sympatyczny pomnik z brązu odsłonięto w Toruniu w 2011 roku.Przekupka siedzi na ławeczce i spogląda z hardym i zadziornym wyrazem twarzy, w stronę Gospody pod Modrym Fartuchem. Można zrobić sobie z nią zdjęcie i oczywiście pogłaskać na szczęście. Obiekt ten nawiązuje do funkcji targowej historycznie i współcześnie przypisanej Rynkowi Nowomiejskiemu.Twórcami tej rzeźby są Aneta i Maciej Jagodzińscy-Jagenmeer. Jej zaletą jest solidne wykonanie - rzemiosło na najwyższym, hanzeatyckim poziomie.

Ławeczka z Przekupką
Rynek Nowomiejski, Toruń

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50939 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020