Z plaż Jastarni i Juraty, dość daleko od brzegu, widoczne są posadowione na morzu "dziwne domki" - to stare torpedowanie, z których w dobrym stanie zachowały się tylko dwie, bliżej Juraty. Torpedownia w Jastarni uległa zniszczeniu i pozostał po niej praktycznie tylko fundament zwany "kamieniem". Nadal jednak jest on widoczny z brzegu.Budowle te to byłe niemieckie torpedowanie sprzed II wojny światowej, jak na ówczesną technikę wojskową, były niezwykle nowoczesne i udane.

Warto dodać, że lot torped lotniczych dla okrętów podwodnych rejestrowały na taśmie filmowej urządzenia umieszczone w betonowych bunkrach, już w latach 30-tych XX wieku! Zarejestrowane parametry analizowane były przez niemieckich specjalistów w laboratoriach ośrodka badawczego w Babich Dołach.

Jastarnia noclegi

Jastarnia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Helski Domek
Haga 2 by Renters
Empire by Renters

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021