, mokunka

Torpedownie w Jastarni

(4.3 głosów: 13)

Z plaż Jastarni i Juraty, dość daleko od brzegu, widoczne są posadowione na morzu "dziwne domki" - to stare torpedowanie, z których w dobrym stanie zachowały się tylko dwie, bliżej Juraty. Torpedownia w Jastarni uległa zniszczeniu i pozostał po niej praktycznie tylko fundament zwany "kamieniem". Nadal jednak jest on widoczny z brzegu.Budowle te to byłe niemieckie torpedowanie sprzed II wojny światowej, jak na ówczesną technikę wojskową, były niezwykle nowoczesne i udane.

Warto dodać, że lot torped lotniczych dla okrętów podwodnych rejestrowały na taśmie filmowej urządzenia umieszczone w betonowych bunkrach, już w latach 30-tych XX wieku! Zarejestrowane parametry analizowane były przez niemieckich specjalistów w laboratoriach ośrodka badawczego w Babich Dołach.Jastarnia noclegi

Jastarnia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jastarnia
Inne budowle
Normalna
torpedownie
54°41'48N, 18°42'55E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację