Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Tor wyścigowy Kielce w Miedzianej Górze

Tor wyścigowy Kielce w Miedzianej Górze

Tor samochodowy "Kielce" znajduje się w Miedzianej Górze, obok drogi K-74 Kielce - Łódź i jest drugim co do wielkości torem wyścigowym po torze poznańskim. Tor "Kielce" powstał w latach 1977-78, a prace budowlane rozpoczął Automobilklub Kielce.W okresie ponad 35 lat funkcjonowania, na kieleckim torze odbyło się około 100 imprez, w których zawodnicy walczyli o tytuł mistrza kraju. Corocznie mają tu miejsce przynajmniej dwie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski połączone z Pucharami znanych marek samochodowych.

Wsród pierwszych testów w Polsce, znalazły się tu takie modele jak: Alfa Romeo 156 GTA, Mitsubishi Lancer Evo 7, Fiat Stilo oraz Toyota Corolla.

Tor wyścigowy Kielce
Wykleń 95, Miedziana Góra
tel. 41/ 303-16-60Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020