Tor wyścigów konnych na Służewcu

Tor wyścigów konnych na Służewcu

Tor wyścigów konnych istniał w Warszawie już w okresie międzywojennym. Powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Wyścigów Konnych na Polach Mokotowskich, w okolicy ul. Polnej.Już w 1930 roku był on jednak za mały i Polskie Towarzystwo Hodowli Koni zakupiło działkę na Służewcu z myślą o budowie nowego i lepszego toru. Bardzo nowoczesny obiekt wybudowano w ciągu 9 lat i niestety na przeszkodzie inauguracji jego działania przeszkodziła II wojna światowa.

Tor wyścigów konnych na Służewcu
Tor wyścigów konnych na Służewcu

Tor wyścigów konnych na Służewcu odbudowany po wojnie zajmuje 138 ha, mieści 5 tys. widzów, posiada stajnie dla 800 koni. Odbywają się tutaj międzynarodowe zawody.Tor wyścigów konnych na Służewcu
ul. Wyczółki, Warszawa
 

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację