Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Tor wyścigów konnych na Służewcu

Tor wyścigów konnych na Służewcu

Tor wyścigów konnych istniał w Warszawie już w okresie międzywojennym. Powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Wyścigów Konnych na Polach Mokotowskich, w okolicy ul. Polnej.Już w 1930 roku był on jednak za mały i Polskie Towarzystwo Hodowli Koni zakupiło działkę na Służewcu z myślą o budowie nowego i lepszego toru. Bardzo nowoczesny obiekt wybudowano w ciągu 9 lat i niestety na przeszkodzie inauguracji jego działania przeszkodziła II wojna światowa.

Tor wyścigów konnych na Służewcu
Tor wyścigów konnych na Służewcu

Tor wyścigów konnych na Służewcu odbudowany po wojnie zajmuje 138 ha, mieści 5 tys. widzów, posiada stajnie dla 800 koni. Odbywają się tutaj międzynarodowe zawody.

Tor wyścigów konnych na Służewcu
ul. Wyczółki, Warszawa
 

Tor wyścigów konnych na Służewcu
Tor wyścigów konnych na Służewcu


Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Rymarczyk Krajtroter 5005 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020