Tor wyścigów konnych na Służewcu, Koczownik Koczocik

Tor wyścigów konnych na Służewcu

(4.3 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Tor wyścigów konnych istniał w Warszawie już w okresie międzywojennym. Powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Wyścigów Konnych na Polach Mokotowskich, w okolicy ul. Polnej.

Już w 1930 roku był on jednak za mały i Polskie Towarzystwo Hodowli Koni zakupiło działkę na Służewcu z myślą o budowie nowego i lepszego toru. Bardzo nowoczesny obiekt wybudowano w ciągu 9 lat i niestety na przeszkodzie inauguracji jego działania przeszkodziła II wojna światowa.

Tor wyścigów konnych na Służewcu, Koczownik Koczocik
Tor wyścigów konnych na Służewcu, Koczownik Koczocik


Tor wyścigów konnych na Służewcu odbudowany po wojnie zajmuje 138 ha, mieści 5 tys. widzów, posiada stajnie dla 800 koni. Odbywają się tutaj międzynarodowe zawody.

Tor wyścigów konnych na Służewcu
ul. Wyczółki, Warszawa
 

Tor wyścigów konnych na Służewcu, Koczownik Koczocik
Tor wyścigów konnych na Służewcu, Koczownik Koczocik


Tor wyścigów konnych na Służewcu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Warszawy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Inne budowle
Normalna
52°9'32N, 21°0'37E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022