Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju , mokunka

Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju

(4.7 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju powstała całkiem niedawno, bo w kwietniu 2016 roku. Tym samym malownicze podkarpackie uzdrowisko dołączyło do grona tych kurortów, które już tężnie posiadają. Rymanowska tężnia to efektowna niewielka budowla architektury drewnianej. Kryta gontem, nawiązująca stylem do dawnego budownictwa tych okolic. Jest zadaszoną konstrukcją, wokół której znajdują się ławki i alejki spacerowe. Tężnia posadowiona jest w Parku Zdrojowym, niedaleko pijalni oraz malowniczych brzegów rzeki Tabor.Po odpowiednio ułożonych gałązkach tarniny spływa woda mineralna, z jednego z rymanowskich ujęć o nazwie Tytus. Inhalacje solankowe na otwartej przestrzeni dostępne są dla wszystkich będących w uzdrowisku. To fajne miejsce, w którym turyści i kuracjusze mogę podratować nadwątlone zdrowie. Wszak profil uzdrowiska nastawiony jest na schorzenia dróg oddechowych i kardiologię. Obok tężni znajduje się tablica inforomacyjna, z której można się dowiedzieć o właściwościach rymanowskiej solanki.

Tężnia solankowa
ul. Parkowa, Rymanów ZdrójGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
tężnie
49°32'45N, 21°51'2E
24 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację