Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju powstała całkiem niedawno, bo w kwietniu 2016 roku. Tym samym malownicze podkarpackie uzdrowisko dołączyło do grona tych kurortów, które już tężnie posiadają. Rymanowska tężnia to efektowna niewielka budowla architektury drewnianej. Kryta gontem, nawiązująca stylem do dawnego budownictwa tych okolic. Jest zadaszoną konstrukcją, wokół której znajdują się ławki i alejki spacerowe. Tężnia posadowiona jest w Parku Zdrojowym, niedaleko pijalni oraz malowniczych brzegów rzeki Tabor.
Po odpowiednio ułożonych gałązkach tarniny spływa woda mineralna, z jednego z rymanowskich ujęć o nazwie Tytus. Inhalacje solankowe na otwartej przestrzeni dostępne są dla wszystkich będących w uzdrowisku. To fajne miejsce, w którym turyści i kuracjusze mogę podratować nadwątlone zdrowie. Wszak profil uzdrowiska nastawiony jest na schorzenia dróg oddechowych i kardiologię. Obok tężni znajduje się tablica inforomacyjna, z której można się dowiedzieć o właściwościach rymanowskiej solanki.
Tężnia solankowa
ul. Parkowa, Rymanów Zdrój
Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.