Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju

Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju
49°32'45" N, 21°51'2" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Tężnia solankowa w Rymanowie Zdroju powstała całkiem niedawno, bo w kwietniu 2016 roku. Tym samym malownicze podkarpackie uzdrowisko dołączyło do grona tych kurortów, które już tężnie posiadają. Rymanowska tężnia to efektowna niewielka budowla architektury drewnianej. Kryta gontem, nawiązująca stylem do dawnego budownictwa tych okolic. Jest zadaszoną konstrukcją, wokół której znajdują się ławki i alejki spacerowe. Tężnia posadowiona jest w Parku Zdrojowym, niedaleko pijalni oraz malowniczych brzegów rzeki Tabor.Po odpowiednio ułożonych gałązkach tarniny spływa woda mineralna, z jednego z rymanowskich ujęć o nazwie Tytus. Inhalacje solankowe na otwartej przestrzeni dostępne są dla wszystkich będących w uzdrowisku. To fajne miejsce, w którym turyści i kuracjusze mogę podratować nadwątlone zdrowie. Wszak profil uzdrowiska nastawiony jest na schorzenia dróg oddechowych i kardiologię. Obok tężni znajduje się tablica inforomacyjna, z której można się dowiedzieć o właściwościach rymanowskiej solanki.Tężnia solankowa
ul. Parkowa, Rymanów Zdrój

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020