Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°6'2" N, 19°38'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Tenczyński Park Krajobrazowy to kolejny piękny park krajobrazowy na Jurze. Znajduje się na zachód od Krakowa i na południe od Krzeszowic, na terenie tzw. Grzbietu Tenczyńskiego, Rowu Krzeszowickiego i pięknej Doliny Manowskiej. Utworzono go w 1981 roku.Ciekawostką Parku jest to, iż oprócz wapiennych, typowych dla Jury ostańców, znajdują się tu również twarde skały pochodzenia wulkanicznego. Nie brakuje ciekawych, pięknych terenów lessowych i bagiennych. Warto dodać, iż na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego znajdują się dwa piękne zamki jurajski - zamek Tenczyn w Rudnie oraz Zamek Lipowiec.

Zamek Tęczyn
Zamek Tęczyn


Tenczyn Tenczyński Park Krajobrazowy
Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020