Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Toruń
Inne budowle
teatry
Normalna
Kujawsko-pomorskie
2016-07-07
2020-01-28 13:46
53°0'44" N, 18°36'10" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu został wzniesiony w 1904 roku przez wówczas znaną spółkę architektów wiedeńskich – Fellner & Helmer. Początkowo grano tu tylko repertuar niemieckojęzyczny.Pierwszym spektaklem polskim na deskach teatru toruńskiego była wystawiona w 1920 roku "Zemsta" Aleksandra Fredry. Fasada budynku wyróżnia się eklektyczną formą z elementami secesji.Teatr im. Wilama Horzycy
ul. Wilama Horzycy, Toruń
http://teatr.torun.pl

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020