Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Poznań
Inne budowle
teatry
Normalna
Wielkopolskie
2014-03-31
2020-01-28 13:46
52°24'40" N, 16°54'45" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Teatr Nowy w Poznaniu mieści się w zabytkowym secesyjnym budynku, zbudowanym w latach 1906-07.Piękna i zdobna elewacja budynku oraz mur pruski to charakterystycznej elementy tej budowli. Dach budynku zakończony jest bardzo oryginalną wieżyczką. Inauguracyjne przedstawienie w Teatrze Nowym odbyło się 14 września 1923 roku.Do Teatru Nowego od tyłu prowadzi Zaułek Krystyny Feldman - znanej polskiej aktorki, zmarłej właśnie w Poznaniu.

Teatr Nowy
ul. Dąbrowskiego 5, Poznań Jeżyce

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020