Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gdynia
Inne budowle
teatry
Normalna
Pomorskie
2017-10-16
2020-01-28 13:46
54°31'1" N, 18°32'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej, leżący u stóp malowniczej Kamiennej Góry, obchodzić będzie w 2018 roku 60-lecie swego istnienia. Jest to największy muzyczny teatr w całej Polsce. Natomiast drugi pod względem ilości miejsc na widowni. Po rozbudowie teatru istnieją tu aż trzy niezależne sceny, które są w stanie pomieścić 1500 osób.Teatr zaliczany jest do najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Sam gmach Teatru Muzycznego w Gdyni robi niemałe wrażenie. W swej historii może poszczycić się wystawieniem 330 premier, nie tylko muzycznych (operetka, musical) lecz też bajki, baśnie, imprezy kabaretowe, baletowe, spektakle kameralne, koncerty.Repertuar jest dostosowany do różnych grup wiekowych. Odwiedzając Gdynię zdecydowanie warto tu być. Wszak to znana Trójmiejska placówka, doskonale skomunikowana z innnymi atrakcjami Gdyni. Posiada też podziemny graraż, więc nie będzie problemu z zaparkowaniem.

Teatr Muzyczny
Plac Grunwaldzki 1, Gdynia
tel. 58/ 785-58-11
http://muzyczny.org

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128507 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020