Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°52'51" N, 18°47'22" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Teatr Letni w Ciechocinku to kolejna unikalna atrakcja tego miasta. Jest to XIX-wieczny, drewniany budynek zaprojektowany w stylu secesji szwajcarskiej, według projektu architekta Adolfa Wilhelma Schimmelpfenniga.Początkowo teatr posiadał 240 miejsc i sześć lóż. W 1901 roku rozbudowano scenę, wykorzystując dawne murowane stajnie rosyjskie. Na scenie teatru występowali między innymi Stanisława Wysocka, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa. Teatr gościł także kabaret „Qui pro quo” z Mirą Zimińską czy Chór Dana z Mieczysławem Foggiem.Przed teatrem działała niegdyś słynna fontanna z Jasiem i Małgosią. Prawdopodobnie w roku 1927 przeniesiono ją do Parku Zdrojowego. Na skwerze przed budynkiem Teatru Letniego stoi dziś pomnik Jerzego Waldorffa z psem Puzonem.

Teatr Letni
ul. Żelazna, Ciechocinek
tel. 54/ 283-54-56

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020