Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku powstał jako Teatr Miejski im. Józefa Piłsudskiego, a obecnie nosi imię pierwszego dyrektora Aleksandra Węgierki. Pierwsze przedstawienie zagrano w nowo wybudowanym gmachu w 1938 roku. Z przerwami spowodowanymi wojną teatr funkcjonuje do dziś. W repertuarze znajdują się spektakle poruszające problemy współczesnego świata i człowieka, jak również dostarczające rozrywki na wysokim poziomie. Grane są też przedstawienia dla dzieci.Teatr Dramatyczny mieści się w zabytkowym budynku wzniesionym w latach 1933-1938 w stylu modernistycznym według projektu Jarosława Gerycza. Zachowany jest oryginalny rozkład wnętrz teatralnych. Teatr posiada trzy sceny: Scenę Dużą mogącą pomieścić prawie 500 osób, Scenę Kameralną z miejscami dla 100 osób i Scenę Foyer o charakterze kawiarnianym.

Otoczenie teatru sprzyja spacerom, gdyż jest on zlokalizowany w Parku Starym łączącym się z Plantami. Na placu przed teatrem znajduje się fontanna ze strumieniami wody tryskającymi bezpośrednio z posadzki.Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
ul. Elektryczna 12, Białystok
https://dramatyczny.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 14:00–20:00
  • środa: 14:00–20:00
  • czwartek: 14:00–20:00
  • piątek: 14:00–20:00
  • sobota: 14:00–20:00
  • niedziela: 16:00–20:00

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację