Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Joanna

Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku powstał jako Teatr Miejski im. Józefa Piłsudskiego, a obecnie nosi imię pierwszego dyrektora Aleksandra Węgierki. Pierwsze przedstawienie zagrano w nowo wybudowanym gmachu w 1938 roku. Z przerwami spowodowanymi wojną teatr funkcjonuje do dziś. W repertuarze znajdują się spektakle poruszające problemy współczesnego świata i człowieka, jak również dostarczające rozrywki na wysokim poziomie. Grane są też przedstawienia dla dzieci.

Teatr Dramatyczny mieści się w zabytkowym budynku wzniesionym w latach 1933-1938 w stylu modernistycznym według projektu Jarosława Gerycza. Zachowany jest oryginalny rozkład wnętrz teatralnych. Teatr posiada trzy sceny: Scenę Dużą mogącą pomieścić prawie 500 osób, Scenę Kameralną z miejscami dla 100 osób i Scenę Foyer o charakterze kawiarnianym.Otoczenie teatru sprzyja spacerom, gdyż jest on zlokalizowany w Parku Starym łączącym się z Plantami. Na placu przed teatrem znajduje się fontanna ze strumieniami wody tryskającymi bezpośrednio z posadzki.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
ul. Elektryczna 12, Białystok
https://dramatyczny.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 14:00–20:00
  • środa: 14:00–20:00
  • czwartek: 14:00–20:00
  • piątek: 14:00–20:00
  • sobota: 14:00–20:00
  • niedziela: 16:00–20:00

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022