Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Taras widokowy w Ciężkowicach zwany też punktem widokowym na dolinę rzeki Białej, umieszczony jest na wysokości ponad 20 metrów ponad rzeką. Przedostać się tu można ze Skamieniałego Miasta, przed kładkę zawieszoną tuż nad trasą nr 981 z Tarnowa do Ciężkowic.Będąc już po przeciwnej stronie Skamieniałego Miasta, mijamy jeszcze kilka ciekawych skał o różnych kształtach i znajdujemy się na tarasie widokowym, tuż ponad wodami rzeki Białej, która płynie tu malowniczymi zakolami.

Taras jest ogrodzony drewnianymi, ułożonymi poziomo balami. Na tarasie widokowym jest kilka tablic dydaktycznych oraz dwie spore drewniane ławy. Widok stąd zapiera dech. Zieleń, skarpa, woda i skały, cudne okoliczności przyrody.

Taras widokowy
ul. Krynicka, CiężkowiceCiężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020