, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Szreniawa

(4.4 głosów: 23)

Szreniawa to historyczna wieś w województwie wielkopolskim, położona 8 km na południe od Poznania i na północ od Puszczykowa, przy trasie nr 5 z Wrocławia. Miejscowość leży w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego.Atrakcje w Szreniawie

- Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, ul. Dworcowa 5 - to największe tego typu muzeum w Polsce! Na jego terenie mieści się zabytkowy pałac z XIX wieku oraz folwark z tego samego okresu. Oficjalna nazwa to Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
www.muzeum-szreniawa.pl

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Mauzoleum Bierbaumów - w lesie na piaszczystym wzgórzu, na wysokości 118 m n.p.m., na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego znajduje się XIX-wieczne mauzoleum niemieckiego rodu szlacheckiego Bierbaumów - pierwszych właścicieli majątku w Szreniawie. Mauzoleum ma formę ciekawej, neogotyckiej wieży, zbudowanej z czerwonej cegły. Wieża ma wysokość 22 metry i jest udostępniona dla turystów jako wieża widokowa.Od 2001 roku wieża - mauzoleum pełni funkcję stacji edukacyjnej Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wewnątrz wieży powstała ekspozycja muzealna oraz fotorelacja z przebiegu prac remontowych, gdyż po wojnie wieża popadła w ruinę. Wspinając się po 124 schodach dochodzimy na taras widokowy z panoramą Poznania i okolic. Obok wieży znajduje się symboliczny grób rodziny Bierbaumów z tablicą informacyjną.

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Szreniawa noclegi

Szreniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Szreniawie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°18'53N, 16°47'47E
07 luty 2017
01 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację