, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Opis Szreniawy

Szreniawa to historyczna wieś w województwie wielkopolskim, położona 8 km na południe od Poznania i na północ od Puszczykowa, przy trasie nr 5 z Wrocławia. Miejscowość leży w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego.Atrakcje w Szreniawie

- Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, ul. Dworcowa 5 - to największe tego typu muzeum w Polsce! Na jego terenie mieści się zabytkowy pałac z XIX wieku oraz folwark z tego samego okresu. Oficjalna nazwa to Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
www.muzeum-szreniawa.pl- Mauzoleum Bierbaumów - w lesie na piaszczystym wzgórzu, na wysokości 118 m n.p.m., na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego znajduje się XIX-wieczne mauzoleum niemieckiego rodu szlacheckiego Bierbaumów - pierwszych właścicieli majątku w Szreniawie. Mauzoleum ma formę ciekawej, neogotyckiej wieży, zbudowanej z czerwonej cegły. Wieża ma wysokość 22 metry i jest udostępniona dla turystów jako wieża widokowa.

Od 2001 roku wieża - mauzoleum pełni funkcję stacji edukacyjnej Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wewnątrz wieży powstała ekspozycja muzealna oraz fotorelacja z przebiegu prac remontowych, gdyż po wojnie wieża popadła w ruinę. Wspinając się po 124 schodach dochodzimy na taras widokowy z panoramą Poznania i okolic. Obok wieży znajduje się symboliczny grób rodziny Bierbaumów z tablicą informacyjną.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°18'53" N, 16°47'47" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-01 02:00

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020