, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Szreniawa

(4.4 głosów: 23)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Szreniawa to historyczna wieś w województwie wielkopolskim, położona 8 km na południe od Poznania i na północ od Puszczykowa, przy trasie nr 5 z Wrocławia. Miejscowość leży w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Atrakcje w Szreniawie

- Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, ul. Dworcowa 5 - to największe tego typu muzeum w Polsce! Na jego terenie mieści się zabytkowy pałac z XIX wieku oraz folwark z tego samego okresu. Oficjalna nazwa to Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
www.muzeum-szreniawa.pl

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


- Mauzoleum Bierbaumów - w lesie na piaszczystym wzgórzu, na wysokości 118 m n.p.m., na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego znajduje się XIX-wieczne mauzoleum niemieckiego rodu szlacheckiego Bierbaumów - pierwszych właścicieli majątku w Szreniawie. Mauzoleum ma formę ciekawej, neogotyckiej wieży, zbudowanej z czerwonej cegły. Wieża ma wysokość 22 metry i jest udostępniona dla turystów jako wieża widokowa.

Od 2001 roku wieża - mauzoleum pełni funkcję stacji edukacyjnej Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wewnątrz wieży powstała ekspozycja muzealna oraz fotorelacja z przebiegu prac remontowych, gdyż po wojnie wieża popadła w ruinę. Wspinając się po 124 schodach dochodzimy na taras widokowy z panoramą Poznania i okolic. Obok wieży znajduje się symboliczny grób rodziny Bierbaumów z tablicą informacyjną.

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Noclegi w Szreniawie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Szreniawa - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Szreniawy

Turyści najczęściej odwiedzają: Deli Park, a potem i .

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022