Szlak solankowy wytyczono w Ciechocinku tak, aby spacerujący mogli kolejno poznawać najbardziej znane i charakterystyczne w mieście miejsca związane z produkcją soli.Trasa ma około 4 km długości i jest dobrze oznakowana oraz opisana na tablicach informacyjnych. Szlak prowadzi od fontanny Grzybek, przez słynne Tężnie solankowe z tarasem widokowym na tężni nr I  i Grotą solankową w tężni nr II, aż do zabytkowej Warzelni Soli, w której powstało niedawno Muzeum Warzelnictwa i Lecznictwa Uzdrowiskowego.Szlak solankowy
ul. Tężniowa, Warzelniana i inne, Ciechocinek

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020