Szlak Śladami historii w dolinie Wisłoka , mokunka

Szlak Śladami historii w dolinie Wisłoka

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Szlak Śladami historii w dolinie Wisłoka to interesujący szlak turystyczny na Podkarpaciu, a zarazem projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Szlak prowadzi przez znane i całkiem nieznane, niszowe ciekawostki historyczne i turystyczne okolic. Stworzenie szlaku miało na celu przybliżenie historii, kultury, zwyczajów i tradycji okolic Podkarpacia.W ramach przedsięwzięcia przy kolejnych przystankach szlaku odnajdziemy tablice informacyjne, zawierające zdjęcia przedwojenne i obecne mapy oraz opisy zabytków i miejsc. Dzięki temu turyści, mieszkańcy i kuracjusze mogę zwiedzać region, poznawać jego atrakcje turystyczne jak i walory krajobrazowe oraz przyrodnicze. Wydano również  informator opisujący zabytki i atrakcje turystyczne w dolinie Wisłoka i Taboru.

Warto zaznaczyć, że szlak przygotowano z niezwykłą starannością. Zadbano o dokładne informacje, a przy realizacji całego projektu korzystano z materiałów m.in.: Muzeum Budownictwa Ludowego i Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Ewangelicznej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Puławach i Wisłoczku, Izby Regionalnej w Rymanowie.Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
49°34'24N, 21°52'4E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację