Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Szlak Śladami historii w dolinie Wisłoka

Szlak Śladami historii w dolinie Wisłoka

Szlak Śladami historii w dolinie Wisłoka to interesujący szlak turystyczny na Podkarpaciu, a zarazem projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Szlak prowadzi przez znane i całkiem nieznane, niszowe ciekawostki historyczne i turystyczne okolic. Stworzenie szlaku miało na celu przybliżenie historii, kultury, zwyczajów i tradycji okolic Podkarpacia.W ramach przedsięwzięcia przy kolejnych przystankach szlaku odnajdziemy tablice informacyjne, zawierające zdjęcia przedwojenne i obecne mapy oraz opisy zabytków i miejsc. Dzięki temu turyści, mieszkańcy i kuracjusze mogę zwiedzać region, poznawać jego atrakcje turystyczne jak i walory krajobrazowe oraz przyrodnicze. Wydano również  informator opisujący zabytki i atrakcje turystyczne w dolinie Wisłoka i Taboru.Warto zaznaczyć, że szlak przygotowano z niezwykłą starannością. Zadbano o dokładne informacje, a przy realizacji całego projektu korzystano z materiałów m.in.: Muzeum Budownictwa Ludowego i Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Ewangelicznej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Puławach i Wisłoczku, Izby Regionalnej w Rymanowie.

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020