Szlak Śladami Aleksandra Fredo

Szlak Śladami Aleksandra Fredo

Długość międzynarodowego szlaku "Śladami Aleksandra Fredro" wynosi 450 km, dlatego zwiedzanie warto rozplanować na kilka dni. Szlak prowadzi w Polsce i na Ukrainie przez miejsca związane z osobą znanego poety i komediopisarza.Trasa szlaku

Swój początek szlak ma przy zamku Kamieniec w Odrzykoniu, a dalej wiedzie przez Korczynę, Krościenko Wyżne, Hoczew, Cisną, Lesko, przejście graniczne Krościenko - Smolnica, Sambor, Rudki, Beńkową Wisznię, Jatwięgi, Lubień Wielki, Lwów, Przyłbice, przejście graniczne Szeginie - Medyka, Przemyśl, Surochów koło Jarosławia, Nienadową, z powrotem do zamku Kamieniec.

Szlak Śladami Aleksandra Fredo pozwala poznawać piękno przyrody Polski i Ukrainy, które było inspiracją dla Fredry. Część z tych miejsc pojawia się w jego pamiętnikach "Trzy po trzy" oraz w innych utworach np. w "Zemście".

Lesko noclegi

Lesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021