Szlak rowerowy bitwy nad Bzurą, Danusia

Trasa rowerowa szlakiem bitwy nad Bzurą biegnie w okolicy miejscowości Piątek, przez wsie i dawne miasteczka w widłach rzek Moszczenicy i Maliny i na Równinie Łowicko-Błońskiej czyli przez Goślub, Witów, Piątek.Długość tej trasy wynosi 46 km, a biegnie ona przez najatrakcyjniejsze turystycznie i historycznie tereny, związane zwłaszcza z wydarzeniami wojny obronnej z 1939 roku.

Podczas przejazdu szlakiem można zobaczyć min. pomniki poświęcone wydarzeniom września 1939 roku, zabytkowe, drewniane kościółki, zespoły dworsko-parkowe, Geometryczny Środek Polski, pozostałości średniowiecznego grodziska na "Łysej Górze", uroczysko "Silne Błota" z wydmami, torfowiskami oraz wrzosowiskami, Obszar Chronionego Krajobrazu "Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej".

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°4'10" N, 19°28'48" E
Łódzkie
2017-03-29
2020-01-28 13:46

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą