Zagłosuj na nas!
, Zbyszek Mat

Szlak Militarny na Helu

(4.5 głosów: 68)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niedaleko dworca PKP "Hel" rozpoczyna się najdłuższy na Półwyspie Helskim Szlak Militarny. Spotkać na nim można głównie militaria z okresu II Rzeczpospolitej. Oddane do zwiedzania zostały około 10 lat temu, wcześniej istniał tu dobrze strzeżony teren wojskowy, a następnie teren ten administrowała Agencja Mienia Wojskowego.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Na Helu szlak jest dobrze opisany, stoi tu mnóstwo tablic dydaktycznych. Najciekawszym eksponatem stojącym na samym cyplu jest tzw. bateria im. Heliodora Laskowskiego oraz obiekty powojenne m.in. 13 i 27 Bateria Artylerii Stałej. Dojść do nich można oddaną dla turystów w 2013 roku nowoczesną promenadą na Helu.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Ponadto są tu betonowe schrony oraz usytuowane tuż nad brzegiem morza cztery stanowiska ogniowych dział. Do fortyfikacji dochodzi się pieszo lub meleksem z postoju tuż przy Porcie rybackim.Da miłośników militariów warto dodać, iż na Helu znajduje się również Muzeum Obrony Wybrzeża.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Szlak Militarny
HelGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–10:15

Szlak Militarny na Helu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Helu wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
Szlak Militarny na Helu, mokunka
Szlak Militarny na Helu, Tomek Piotrowski
Szlak Militarny na Helu, Tomek Piotrowski
Szlak Militarny na Helu, Tomek Piotrowski
wieża kierowania ogniem, Tomek Piotrowski
Widok z latarni na bunkry, Joanna G.
Hel
Szlaki turystyczne
Normalna
obiekty militarne
54°35'44N, 18°48'29E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
Bardzo ciekawie i realistycznie zrobione, można też kupić ciekawe pamiątki.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021