Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
, Zbyszek Mat

Szlak Militarny na Helu

(4.5 głosów: 67)
Oceń i napisz opinię

Niedaleko dworca PKP "Hel" rozpoczyna się najdłuższy na Półwyspie Helskim Szlak Militarny. Spotkać na nim można głównie militaria z okresu II Rzeczpospolitej. Oddane do zwiedzania zostały około 10 lat temu, wcześniej istniał tu dobrze strzeżony teren wojskowy, a następnie teren ten administrowała Agencja Mienia Wojskowego.Na Helu szlak jest dobrze opisany, stoi tu mnóstwo tablic dydaktycznych. Najciekawszym eksponatem stojącym na samym cyplu jest tzw. bateria im. Heliodora Laskowskiego oraz obiekty powojenne m.in. 13 i 27 Bateria Artylerii Stałej. Dojść do nich można oddaną dla turystów w 2013 roku nowoczesną promenadą na Helu.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Ponadto są tu betonowe schrony oraz usytuowane tuż nad brzegiem morza cztery stanowiska ogniowych dział. Do fortyfikacji dochodzi się pieszo lub meleksem z postoju tuż przy Porcie rybackim.Da miłośników militariów warto dodać, iż na Helu znajduje się również Muzeum Obrony Wybrzeża.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
Szlak Militarny na Helu, mokunka

Szlak Militarny
HelSzlak Militarny na Helu, Tomek Piotrowski
Szlak Militarny na Helu, Tomek Piotrowski
Szlak Militarny na Helu, Tomek Piotrowski
wieża kierowania ogniem, Tomek Piotrowski
Widok z latarni na bunkry, Joanna G.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–10:15

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Hel
Szlaki turystyczne
Normalna
obiekty militarne
54°35'44N, 18°48'29E
26 wrzesień 2014
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację