Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°35'44" N, 18°48'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:00–10:15

Niedaleko dworca PKP "Hel" rozpoczyna się najdłuższy na Półwyspie Helskim Szlak Militarny. Spotkać na nim można głównie militaria z okresu II Rzeczpospolitej. Oddane do zwiedzania zostały około 10 lat temu, wcześniej istniał tu dobrze strzeżony teren wojskowy, a następnie teren ten administrowała Agencja Mienia Wojskowego.Na Helu szlak jest dobrze opisany, stoi tu mnóstwo tablic dydaktycznych. Najciekawszym eksponatem stojącym na samym cyplu jest tzw. bateria im. Heliodora Laskowskiego oraz obiekty powojenne m.in. 13 i 27 Bateria Artylerii Stałej. Dojść do nich można oddaną dla turystów w 2013 roku nowoczesną promenadą na Helu.Ponadto są tu betonowe schrony oraz usytuowane tuż nad brzegiem morza cztery stanowiska ogniowych dział. Do fortyfikacji dochodzi się pieszo lub meleksem z postoju tuż przy Porcie rybackim.

Da miłośników militariów warto dodać, iż na Helu znajduje się również Muzeum Obrony Wybrzeża.

Szlak Militarny
Helwieża kierowania ogniem Widok z latarni na bunkry Szlak Militarny na Helu Szlak Militarny na Helu Szlak Militarny na Helu Szlak Militarny na Helu

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Haga 2 by Renters
Helski Domek
Empire by Renters

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020