Szlak Karpia, mokunka

Szlak Karpia promuje specyficzną formę turystyki i miejsca związane z hodowlą oraz przetwórstwem tej smacznej, nie tylko ”wigilijnej” ryby. Szlak obejmuje kilkanaście grup rybackich z sześciu województw w południowej Polsce.Szlak Karpia jest bardzo dobrze oznakowany i opisany na kolorowych tablicach! W ramach projektu powstają też ścieżki rowerowe i spacerowe.

W Dolinie Karpia w województwie świętokrzyskim czyli historycznym zagłębiu hodowli karpia, można dowiedzieć się, iż na tym terenie jego hodowla prowadzona jest nieprzerwanie od XIII wieku. Kompleksy stawów należą do najstarszych i jednych z największych w Polsce!

W niewielkich Rytwianach w województwie świętokrzyskim, niedaleko Staszowa, w pięknej choć nieco podmokłej okolicy, rozlewają się Stawy Torfowe. Warto tu odwiedzić Ośrodek Hodowli Karpia, który leży na Szlaku Karpia. Inne miejscowości słynące z hodowli karpia to Niemodlin czy Zator.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°31'39" N, 21°10'42" E
Świętokrzyskie
2014-09-23
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Noclegi Spoko
Zobacz inne osobliwości przyrodnicze
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą