Szlak Karpia, mokunka

Szlak Karpia

(4.3 głosów: 3)

Szlak Karpia promuje specyficzną formę turystyki i miejsca związane z hodowlą oraz przetwórstwem tej smacznej, nie tylko ”wigilijnej” ryby. Szlak obejmuje kilkanaście grup rybackich z sześciu województw w południowej Polsce.Szlak Karpia jest bardzo dobrze oznakowany i opisany na kolorowych tablicach! W ramach projektu powstają też ścieżki rowerowe i spacerowe.

W Dolinie Karpia w województwie świętokrzyskim czyli historycznym zagłębiu hodowli karpia, można dowiedzieć się, iż na tym terenie jego hodowla prowadzona jest nieprzerwanie od XIII wieku. Kompleksy stawów należą do najstarszych i jednych z największych w Polsce!W niewielkich Rytwianach w województwie świętokrzyskim, niedaleko Staszowa, w pięknej choć nieco podmokłej okolicy, rozlewają się Stawy Torfowe. Warto tu odwiedzić Ośrodek Hodowli Karpia, który leży na Szlaku Karpia. Inne miejscowości słynące z hodowli karpia to Niemodlin czy Zator.

Booking.com
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
szlaki
50°31'39N, 21°10'42E
23 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację