Szlak Karpia promuje specyficzną formę turystyki i miejsca związane z hodowlą oraz przetwórstwem tej smacznej, nie tylko ”wigilijnej” ryby. Szlak obejmuje kilkanaście grup rybackich z sześciu województw w południowej Polsce.Szlak Karpia jest bardzo dobrze oznakowany i opisany na kolorowych tablicach! W ramach projektu powstają też ścieżki rowerowe i spacerowe.

W Dolinie Karpia w województwie świętokrzyskim czyli historycznym zagłębiu hodowli karpia, można dowiedzieć się, iż na tym terenie jego hodowla prowadzona jest nieprzerwanie od XIII wieku. Kompleksy stawów należą do najstarszych i jednych z największych w Polsce!

W niewielkich Rytwianach w województwie świętokrzyskim, niedaleko Staszowa, w pięknej choć nieco podmokłej okolicy, rozlewają się Stawy Torfowe. Warto tu odwiedzić Ośrodek Hodowli Karpia, który leży na Szlaku Karpia. Inne miejscowości słynące z hodowli karpia to Niemodlin czy Zator.Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021