Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Hydrotechnika stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu słupskiego. Szlak Elektrowni Wodnych utworzono w 1999 roku i obejmuje on zespoły hydrotechniczne z przełomu XIX i XX wieku, znajdujące się w trójkącie pomiędzy miastami Słupsk - Lębork - Bytów, w dorzeczu rzeki Słupi. Szlak został dobrze oznakowany w terenie i stanowi część istniejących już wcześniej szlaków turystycznych.Przebieg Szlaku

Szlak Elektrowni Wodnych łączy elektrownie zlokalizowane w następujacych miejscach: Soszyca, Strzegomino, Krzynia, Gałąźnia Mała, Skarszew Dolny i Słupsk (koło Młyna Zamkowego i Zamku). Największa elektrownia na Słupi, a tym samym na szlaku to elektrownia wodna "Gąskowo" w Gałąźni Małej. Jej obiekty stanowią unikalny na skalę europejską zespół rozwiązań technicznych, pięknie wkomponowany w naturalny krajobraz.

Szlak Elektrowni Wodnych
Szlak Elektrowni Wodnych

PK Dolina Słupi

Szlak biegnie przez malowniczy teren Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Warto więc połączyć zwiedzanie Szlaku Elektrowni Wodnych ze spływem kajakowym rzeką Słupią, by oglądać nie tylko same elektrownie, ale także podziwać wspaniałe walory przyrody i krajobrazu tego regionu.

Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych Szlak Elektrowni Wodnych

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020