Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia

Szlak Elektrowni Wodnych

(4.7 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Hydrotechnika stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu słupskiego. Szlak Elektrowni Wodnych utworzono w 1999 roku i obejmuje on zespoły hydrotechniczne z przełomu XIX i XX wieku, znajdujące się w trójkącie pomiędzy miastami Słupsk - Lębork - Bytów, w dorzeczu rzeki Słupi. Szlak został dobrze oznakowany w terenie i stanowi część istniejących już wcześniej szlaków turystycznych.

Przebieg Szlaku

Szlak Elektrowni Wodnych łączy elektrownie zlokalizowane w następujacych miejscach: Soszyca, Strzegomino, Krzynia, Gałąźnia Mała, Skarszew Dolny i Słupsk (koło Młyna Zamkowego i Zamku). Największa elektrownia na Słupi, a tym samym na szlaku to elektrownia wodna "Gąskowo" w Gałąźni Małej. Jej obiekty stanowią unikalny na skalę europejską zespół rozwiązań technicznych, pięknie wkomponowany w naturalny krajobraz.

Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia


PK Dolina Słupi

Szlak biegnie przez malowniczy teren Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Warto więc połączyć zwiedzanie Szlaku Elektrowni Wodnych ze spływem kajakowym rzeką Słupią, by oglądać nie tylko same elektrownie, ale także podziwać wspaniałe walory przyrody i krajobrazu tego regionu.

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Szlak Elektrowni Wodnych, Danusia
Bytów Słupsk
Normalna
szlaki turystyczne szlaki wodne szlaki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022