Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub tworzy kilkadziesiąt obiektów na terenie Pomorza.Niektóre z pałaców i dworów są dziś odrestaurowane i użytkowane jako hotele oraz restauracje, inne pozostają wciąż w ruinie i można je oglądać jedynie z zewnątrz.

Wszystkie obiekty na Szlaku mają za sobą ciekawą historię, legendy i są malowniczo polożone w pięknym terenie cudnych Kaszub.

Pałace i dwory na Szlaku

Najwspanialsze obiekty na Szlaku kaszubskim, które przy okazji są udostępnione dla turystów to: Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie, Pałac Przebendowskich w Wejherowie, Pałac w Godętowie, Dwór w Bychowie, Zamek w Krokowej, Pałac w Zwartowie, Pałac w Leźnie, Dwór w Paraszynie, Dwór w Prusewie, Pałac w Sasinie, Pałac w Sławutówku, Dwór w Starbieninie, Pałac w Rekowie czy Dwór w Lisewie.Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021