Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie

Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie

Szlak Alfabetu Kaszubskiego powstał w Wejherowie jako ciekawostka turystyczna, bo jak wiemy język kaszubski jest słynny, ale mało znany i rozumiany.Szlak Abecadła to nic innego, jak ciekawe kamienne kolumny - rzeźby ze słowami kaszubskiego alfabetu, ustawione w ciekawych miejscach w Wejherowie.

Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie
Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie

Idąc tropem kolejnych literek znanego Kaszubskiego Alfabetu, zwanego też Kaszubskimi Nutami "to je krótszi, to je dłużi, to kaszebsko stoleca..." można poznawać miasto, kulturę i język kaszubski. Literki można zobaczyć np. przy klasztorze w Wejherowie, na Rynku, koło rzeki Cedron czy przy ul. Północnej.

Literki Alfabetu Kaszubskiego
Rynek - Plac Wejhera, ul. Wałowa, Wejherowo

Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie
Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie


Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021