, Danusia

Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie

(4.5 głosów: 13)

Szlak Alfabetu Kaszubskiego powstał w Wejherowie jako ciekawostka turystyczna, bo jak wiemy język kaszubski jest słynny, ale mało znany i rozumiany.Szlak Abecadła to nic innego, jak ciekawe kamienne kolumny - rzeźby ze słowami kaszubskiego alfabetu, ustawione w ciekawych miejscach w Wejherowie.

Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie, Danusia
Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie, Danusia

Idąc tropem kolejnych literek znanego Kaszubskiego Alfabetu, zwanego też Kaszubskimi Nutami "to je krótszi, to je dłużi, to kaszebsko stoleca..." można poznawać miasto, kulturę i język kaszubski. Literki można zobaczyć np. przy klasztorze w Wejherowie, na Rynku, koło rzeki Cedron czy przy ul. Północnej.Literki Alfabetu Kaszubskiego
Rynek - Plac Wejhera, ul. Wałowa, Wejherowo

Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie, Danusia
Szlak Abecadła Kaszubskiego w Wejherowie, Danusia

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wejherowo
Szlaki turystyczne
Normalna
rzeźby szlaki
54°36'7N, 18°14'25E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021