Szczebel, Jerzy Jan

Szczebel w Beskidzie Wyspowym

(4.6 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Szczebel (977 m n.p.m.) to wybitny szczyt w Beskidzie Wyspowym, górujący ponad Mszaną Dolną i Kasinką Małą. Szczebel znajduje się w widłach rzeki Raby oraz Lubieńki i Tenczynki, w masywie wyróżnia się cztery wierzchołki: Czechówka (721 m n.p.m.), Szczebel (Strzebel, 977 m n.p.m.), Mały Szczebel i Mała Góra (883 m n.p.m.).

Szlaki na Szczebel

- szlak czarny z Lubienia przez Mały Szczebel, dalej do Kasinki Małej, 2,5h

Szczebel, Jerzy Jan
Szczebel, Jerzy Jan


- szlak zielony z Raby Niżnej przez przełęcz Glisne, 2,5h

Szlak czarny na Szczebel uchodzi za najtrudniejszy szlak w Beskidzie Wyspowym, nie jest zbyt często wybierany przez turystów, jak i sam szczyt.

Szczebel, Jerzy Jan
Szczebel, Jerzy Jan

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Szczyt ^_^, DoRi
Szczebel, DoRi
, DoRi
, Jerzy Jan
, Jerzy Jan
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Pablomed
Witam. Jestem Paweł. Mam propozycję dla osób lubiących odrobinę zboczyć ze szlaku. Wszyscy którzy przemierzyli szlak czarny z Lubnia na Szczebel znają jaskinię Zimna Dziura. Za nią szlak zmierza w lewo ostro w górę, ale jeśli opuścimy szlak i pokierujemy się od niego w prawo skośnie ku górze, to natrafimy na przepiękny leśny staw z ciekawą roślinnością i fauną średnicy ok 25 m. Od strony szczytu brzeg jest niezarośnięty, łatwo dostępny, można usiąść i odpocząć, kto się robaczków nie boi to przy upale i stopy zanurzy dla ochłody. Polecam, byłem miło zaskoczony a ze szlaku zszedłem za grzybami.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023