Szczebel, Jerzy Jan

Szczebel w Beskidzie Wyspowym

(4.6 głosów: 9)

Szczebel (977 m n.p.m.) to wybitny szczyt w Beskidzie Wyspowym, górujący ponad Mszaną Dolną i Kasinką Małą. Szczebel znajduje się w widłach rzeki Raby oraz Lubieńki i Tenczynki, w masywie wyróżnia się cztery wierzchołki: Czechówka (721 m n.p.m.), Szczebel (Strzebel, 977 m n.p.m.), Mały Szczebel i Mała Góra (883 m n.p.m.).Szlaki na Szczebel

- szlak czarny z Lubienia przez Mały Szczebel, dalej do Kasinki Małej, 2,5h

Szczebel, Jerzy Jan
Szczebel, Jerzy Jan

- szlak zielony z Raby Niżnej przez przełęcz Glisne, 2,5hSzlak czarny na Szczebel uchodzi za najtrudniejszy szlak w Beskidzie Wyspowym, nie jest zbyt często wybierany przez turystów, jak i sam szczyt.

Szczyt ^_^, DoRi
Szczebel, DoRi
, DoRi
, Jerzy Jan
, Jerzy Jan

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mszana Dolna
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
49°41'19N, 20°0'37E
17 czerwiec 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Pablomed
31 sierpień 2020 12:55
Witam. Jestem Paweł. Mam propozycję dla osób lubiących odrobinę zboczyć ze szlaku. Wszyscy którzy przemierzyli szlak czarny z Lubnia na Szczebel znają jaskinię Zimna Dziura. Za nią szlak zmierza w lewo ostro w górę, ale jeśli opuścimy szlak i pokierujemy się od niego w prawo skośnie ku górze, to natrafimy na przepiękny leśny staw z ciekawą roślinnością i fauną średnicy ok 25 m. Od strony szczytu brzeg jest niezarośnięty, łatwo dostępny, można usiąść i odpocząć, kto się robaczków nie boi to przy upale i stopy zanurzy dla ochłody. Polecam, byłem miło zaskoczony a ze szlaku zszedłem za grzybami.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację