Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Szczebel (977 m n.p.m.) to wybitny szczyt w Beskidzie Wyspowym, górujący ponad Mszaną Dolną i Kasinką Małą. Szczebel znajduje się w widłach rzeki Raby oraz Lubieńki i Tenczynki, w masywie wyróżnia się cztery wierzchołki: Czechówka (721 m n.p.m.), Szczebel (Strzebel, 977 m n.p.m.), Mały Szczebel i Mała Góra (883 m n.p.m.).Szlaki na Szczebel

- szlak czarny z Lubienia przez Mały Szczebel, dalej do Kasinki Małej, 2,5h

Szczebel
Szczebel


- szlak zielony z Raby Niżnej przez przełęcz Glisne, 2,5h

Szlak czarny na Szczebel uchodzi za najtrudniejszy szlak w Beskidzie Wyspowym, nie jest zbyt często wybierany przez turystów, jak i sam szczyt.

Szczebel
Szczyt ^_^
Szczebel

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Pablomed Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-31 na
Witam. Jestem Paweł. Mam propozycję dla osób lubiących odrobinę zboczyć ze szlaku. Wszyscy którzy przemierzyli szlak czarny z Lubnia na Szczebel znają jaskinię Zimna Dziura. Za nią szlak zmierza w lewo ostro w górę, ale jeśli opuścimy szlak i pokierujemy się od niego w prawo skośnie ku górze, to natrafimy na przepiękny leśny staw z ciekawą roślinnością i fauną średnicy ok 25 m. Od strony szczytu brzeg jest niezarośnięty, łatwo dostępny, można usiąść i odpocząć, kto się robaczków nie boi to przy upale i stopy zanurzy dla ochłody. Polecam, byłem miło zaskoczony a ze szlaku zszedłem za grzybami.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020