Zagłosuj na nas!
Szczebel, Jerzy Jan

Szczebel w Beskidzie Wyspowym

(4.6 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Szczebel (977 m n.p.m.) to wybitny szczyt w Beskidzie Wyspowym, górujący ponad Mszaną Dolną i Kasinką Małą. Szczebel znajduje się w widłach rzeki Raby oraz Lubieńki i Tenczynki, w masywie wyróżnia się cztery wierzchołki: Czechówka (721 m n.p.m.), Szczebel (Strzebel, 977 m n.p.m.), Mały Szczebel i Mała Góra (883 m n.p.m.).


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Szlaki na Szczebel

- szlak czarny z Lubienia przez Mały Szczebel, dalej do Kasinki Małej, 2,5h

Szczebel, Jerzy Jan
Szczebel, Jerzy Jan

- szlak zielony z Raby Niżnej przez przełęcz Glisne, 2,5hSzlak czarny na Szczebel uchodzi za najtrudniejszy szlak w Beskidzie Wyspowym, nie jest zbyt często wybierany przez turystów, jak i sam szczyt.

Szczebel, Jerzy Jan
Szczebel, Jerzy Jan

Szczebel w Beskidzie Wyspowym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Mszany Dolnej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczyt ^_^, DoRi
Szczebel, DoRi
, DoRi
, Jerzy Jan
, Jerzy Jan
Mszana Dolna
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
49°41'19N, 20°0'37E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Pablomed
Witam. Jestem Paweł. Mam propozycję dla osób lubiących odrobinę zboczyć ze szlaku. Wszyscy którzy przemierzyli szlak czarny z Lubnia na Szczebel znają jaskinię Zimna Dziura. Za nią szlak zmierza w lewo ostro w górę, ale jeśli opuścimy szlak i pokierujemy się od niego w prawo skośnie ku górze, to natrafimy na przepiękny leśny staw z ciekawą roślinnością i fauną średnicy ok 25 m. Od strony szczytu brzeg jest niezarośnięty, łatwo dostępny, można usiąść i odpocząć, kto się robaczków nie boi to przy upale i stopy zanurzy dla ochłody. Polecam, byłem miło zaskoczony a ze szlaku zszedłem za grzybami.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021