Synagoga Staromiejska w Rzeszowie

Synagoga Staromiejska w Rzeszowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Synagoga Staromiejska w Rzeszowie stoi przy ul. Bożniczej. Powstała w roku 1610 i tym samym jest jedną z najstarszych zachowanych synagog w województwie podkarpackim.

Synagoga w Rzeszowie zbudowana jest w stylu renesansowym. Obecnie w pięknej i starannie odrestaurowanej synagodze znajduje się Ośrodek Badań Historii Żydowskiej.Synagoga Staromiejska
ul. Bożnicza 4, Rzeszów

Noclegi w Rzeszowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 21)
Twoja ocena
Grzegorz Gregor

Synagoga często jest odwiedzana przez wycieczki z Izraela

Grzegorz Krzemiński

Warto zwiedzić

Michał Skowroński

Żydowski akcent w mieście Rzeszów

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024