Święty Kamień Prusów w Zalewie Wiślanym, Joanna

Święty Kamień Prusów w Zalewie Wiślanym

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Święty Kamień Prusów to głaz narzutowy leżący w wodach Zalewu Wiślanego, około 4 km od Tolkmicka w kierunku Fromborka. Kamień przyniesiony przez lodowiec skandynawski ma 13,8 m obwodu i 2,2 m wysokości. Górna część posiada wgłębienie, gdzie w czasach pogańskich składano bogom ofiary głównie w postaci ryb. Głaz leży kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu zależnie od poziomu wody w Zalewie Wiślanym.

Ze Świętym Kamieniem związana jest legenda o 2 braciach olbrzymach, z których jeden mieszkał w lasach koło Tolkmicka, a drugi na Mierzei Wiślanej. Jeden z nich chciał rzucić w brata kamieniem, ale głaz wyśliznął mu się z ręki i spadł w pewnej odległości od brzegu.Najpewniejszą drogą dotarcia do kamienia jest poruszanie się wzdłuż torów kolei nadzalewowej, gdyż inne drogi dojścia np. od strony leśniczówki Nowy Wiek są bardzo słabo oznakowane. To wielka ciekawostka tej okolicy.

Święty Kamień Prusów
Zalew Wiślany w okolicach TolkmickaŚwięty Kamień Prusów w Zalewie Wiślanym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Fromborka wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Frombork noclegi

Frombork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Frombork
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
głazy narzutowe
54°20'25N, 19°34'40E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021