Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Opis Świętochłowic

Świętochłowice to miasto leżące w województwie śląskim, w samym centrum aglomeracji górnośląskiej, niedaleko Chorzowa. Ośrodek jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi miastami Górnego Śląska i oferuje kilka ciekawych atrakcji turystycznych.Zabytki w Świętochłowicach

Świętochłowice to dawne miasto przemysłowe, a dziś pozostałością po dawnej świetności gospodarczej miasta są odrestaurowane wieże Kopalni Węgla Kamiennego Polska. Jedna z nich jest udostępniona dla turystów, można z niej podziwiać ciekawy widok na okolicę. Obiekt należy do Szlaku Zabbytków Techniki.

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach
Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Wartym odwiedzenia jest także Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W centrum miasta oraz w innych dzielnicach zachowały się ciekawe architektonicznie kamienice oraz ratusze. Podziwiać można tu również wiele ładnych, okazałych kościołów z końca XIX i początku XX wieku.

Atrakcje w Świętochłowicach

Świętochłowice słyną też, choć nie każdy o tym wie, z licznych stawów. Kilka z nich jest naprawdę malowniczych i wartych bliższego poznania. Szczególnie na piękny spacerek na łonie natury polecam Staw Ajska - ciekawe miejsce cenne przyrodniczo, a dodatkowo z hałdami, z których roztacza się szeroka panorama okolicy.Innym stawem wartym zainteresowania jest Staw Skałka i powstały wokół niego Park Skałka z osirowskimi obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Spędzisz tu na pewno kilka przyjemnych chwil.

Świętochłowice noclegi

Świętochłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Świętochłowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Adrian Blondzik Uzależniony od podróży 1014 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020