Wieże KWK Polska w Świętochłowicach, Adrian Blondzik

Świętochłowice

(3.8 głosów: 27)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Świętochłowice to miasto leżące w województwie śląskim, w samym centrum aglomeracji górnośląskiej, niedaleko Chorzowa. Ośrodek jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi miastami Górnego Śląska i oferuje kilka ciekawych atrakcji turystycznych.

Zabytki w Świętochłowicach

Świętochłowice to dawne miasto przemysłowe, a dziś pozostałością po dawnej świetności gospodarczej miasta są odrestaurowane wieże Kopalni Węgla Kamiennego Polska. Jedna z nich jest udostępniona dla turystów, można z niej podziwiać ciekawy widok na okolicę. Obiekt należy do Szlaku Zabbytków Techniki.

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, mirosław
Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, mirosław


Wartym odwiedzenia jest także Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W centrum miasta oraz w innych dzielnicach zachowały się ciekawe architektonicznie kamienice oraz ratusze. Podziwiać można tu również wiele ładnych, okazałych kościołów z końca XIX i początku XX wieku.

Atrakcje w Świętochłowicach

Świętochłowice słyną też, choć nie każdy o tym wie, z licznych stawów. Kilka z nich jest naprawdę malowniczych i wartych bliższego poznania. Szczególnie na piękny spacerek na łonie natury polecam Staw Ajska - ciekawe miejsce cenne przyrodniczo, a dodatkowo z hałdami, z których roztacza się szeroka panorama okolicy.

Innym stawem wartym zainteresowania jest Staw Skałka i powstały wokół niego Park Skałka z osirowskimi obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Spędzisz tu na pewno kilka przyjemnych chwil.

Noclegi w Świętochłowicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Świętochłowice - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Świętochłowic

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022