Święto Sękacza odbywa się co roku 15 sierpnia w Żytkiejmach, na polanie przy Ośrodku Zdrowia. Od 2010 roku organizuje je stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.Na odwiedzających festyn czekają stragany z rękodziełem i produktami kuchni regionalnej oferujące w szczególności duży wybór sękaczy. Organizatorzy przygotowują zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych np. konkurs na najdalszego gościa z Polski i ze świata. Można posilić się zupą z kuchni polowej albo tradycyjnie pieczonymi goframi. Nie brakuje też występów zespołów ludowych.

Główną atrakcją Święta Sękacza na Suwalszczyźnie jest pokaz wypiekania sękacza dwumetrowej długości, na który zużywa się 160 jajek. Trwa to kilka godzin, a potem następuje degustacja upieczonego ciasta przez uczestników imprezy.

Święto Sękacza
ul. Świerczewskiego 16, ŻytkiejmyBooking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73496 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021