Święto Sękacza w Żytkiejmach, Joanna

Święto Sękacza w Żytkiejmach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Święto Sękacza odbywa się co roku 15 sierpnia w Żytkiejmach, na polanie przy Ośrodku Zdrowia. Od 2010 roku organizuje je stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.

Na odwiedzających festyn czekają stragany z rękodziełem i produktami kuchni regionalnej oferujące w szczególności duży wybór sękaczy. Organizatorzy przygotowują zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych np. konkurs na najdalszego gościa z Polski i ze świata. Można posilić się zupą z kuchni polowej albo tradycyjnie pieczonymi goframi. Nie brakuje też występów zespołów ludowych.Główną atrakcją Święta Sękacza na Suwalszczyźnie jest pokaz wypiekania sękacza dwumetrowej długości, na który zużywa się 160 jajek. Trwa to kilka godzin, a potem następuje degustacja upieczonego ciasta przez uczestników imprezy.

Święto Sękacza
ul. Świerczewskiego 16, Żytkiejmy

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
folkowe imprezy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022