Święto Sękacza w Żytkiejmach, Joanna

Święto Sękacza w Żytkiejmach

(5 głosów: 2)

Święto Sękacza odbywa się co roku 15 sierpnia w Żytkiejmach, na polanie przy Ośrodku Zdrowia. Od 2010 roku organizuje je stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.Na odwiedzających festyn czekają stragany z rękodziełem i produktami kuchni regionalnej oferujące w szczególności duży wybór sękaczy. Organizatorzy przygotowują zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych np. konkurs na najdalszego gościa z Polski i ze świata. Można posilić się zupą z kuchni polowej albo tradycyjnie pieczonymi goframi. Nie brakuje też występów zespołów ludowych.

Główną atrakcją Święta Sękacza na Suwalszczyźnie jest pokaz wypiekania sękacza dwumetrowej długości, na który zużywa się 160 jajek. Trwa to kilka godzin, a potem następuje degustacja upieczonego ciasta przez uczestników imprezy.Święto Sękacza
ul. Świerczewskiego 16, Żytkiejmy

Booking.com
54°21'4N, 22°41'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021