Św. Nepomucen w Dzierżoniowie, mokunka

Św. Nepomucen w Dzierżoniowie

(4.3 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Figura Św. Nepomucena w Dzierżoniowie znajduje się na Rynku w Dzierżoniowie, niedaleko Ratusza. To zabytkowy pomnik z czasów baroku. Powstał w 1733 roku, a jego twórcą był niemiecki rzeźbiarz Johann Christoph Hampel.Prawdopodobnie ufundował go mieszkaniec Dzierżoniowa o nazwisku Siegfried, który dopuścił się bluźnierstw przeciwko Św. Nepomucenowi i wyznaniu katolickiemu. W ten sposób chciał odkupić swoją winę. Pomnik przetrwał do dziś w niezmienionej formie.

Ciekawe były dzieje figury Nepomucena, otóż pomnik wspomnianego świętego został przeniesiony w 1911 roku na teren przy kościele Św. Trójcy, jednak powrócił na swe dawne miejsce przy ratuszu w 2002 roku, co odbyło się uroczyście.Figura Św. Nepomucena
Rynek, Dzierżoniów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dzierżoniów noclegi

Dzierżoniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dzierżoniów
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki figury
50°43'42N, 16°39'3E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację