Zalew Sulejowski w Smardzewicach

Sulejów

(4.2 głosów: 74)

Sulejów to historyczne miasto w województwie łódzkim, leżące niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, nad rzeką Pilicą.W pobliżu Sulejowa rozlewa się Jezioro Sulejowskie, a w samym mieście spotkamy wiele obiektów zabytkowych, wśród których najcenniejszy, na skalę europejską, jest romański kościół Św. Tomasza Becketa’a z początku XIII wieku i kapitularz Cystersów wraz z budynkami gospodarczymi.

Zabytki w Sulejowie

- Kościół Św. Tomasza, ul. Opacka 13 - piękna romańska budowla, wchodząca w skład opactwa cysterskiego sięgającego XII wieku- Kościół Św. Floriana w Sulejowie - neogotycka świątynia z 1903 roku

- Kaplica Ligięzów NMP w Sulejowie - obiekt z XVII wieku- Klasycystyczna kaplica cmentarna z XIX wieku

- Barokowy kościół Św. Małgorzaty w Witowie

- Klasztor Norbertanów w Witowie z XVII wieku oraz wieża bramna z XV wieku

Sulejów noclegi

Sulejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Sulejowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°21'33N, 19°52'4E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021