Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°21'33" N, 19°52'4" E
Łódzkie
2016-10-15
2020-01-31 02:00

Opis Sulejowa

Sulejów to historyczne miasto w województwie łódzkim, leżące niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, nad rzeką Pilicą.W pobliżu Sulejowa rozlewa się Jezioro Sulejowskie, a w samym mieście spotkamy wiele obiektów zabytkowych, wśród których najcenniejszy, na skalę europejską, jest romański kościół Św. Tomasza Becketa’a z początku XIII wieku i kapitularz Cystersów wraz z budynkami gospodarczymi.

Zabytki w Sulejowie

- Kościół Św. Tomasza, ul. Opacka 13 - piękna romańska budowla, wchodząca w skład opactwa cysterskiego sięgającego XII wieku

- Kościół Św. Floriana w Sulejowie - neogotycka świątynia z 1903 roku- Kaplica Ligięzów NMP w Sulejowie - obiekt z XVII wieku

- Klasycystyczna kaplica cmentarna z XIX wieku- Barokowy kościół Św. Małgorzaty w Witowie

- Klasztor Norbertanów w Witowie z XVII wieku oraz wieża bramna z XV wieku

Sulejów noclegi

Sulejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sulejowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020