Studzienka Matki Bożej w Wambierzycach, mokunka

Studzienka Matki Bożej w Wambierzycach

(5 głosów: 2)

Studzienka Matki Bożej w Wambierzycach to zabytek wybudowany w miejscu, gdzie w 1678 roku wytrysnęło źródełko. Podobno woda miała niezwykłe, lecznicze właściwości i uchroniła ludność przed szalejąca w okolicy zarazą. Przez blisko 200 lat źródło było tylko ocembrowane. Dopiero w 1984 roku wybudowano w tym miejscu kapliczkę i nazwano ją Studzienką matki Boskiej.Znajduje się ona w centrum Wambierzyc, przed Bazyliką, na placu Najświętszej Marii Panny, nad rzeczką Cedron. Wewnątrz kapliczki ze źródełkiem znajduje się figura Matki Boskiej w koronie. Trzyma ona Dzieciątko Jezus na prawym przedramieniu. Jak inne miejsca kultu religijnego w Wambierzycach jest chętnie odwiedzana przez pielgrzymów i turystów przybywających do Śląskiej Jerozolimy.

Studzienka Matki Bożej
pl. Najświętszej Marii Panny, WambierzyceWambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wambierzyce
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
źródełka
50°29'23N, 16°27'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021