Studzienka Matki Bożej w Wambierzycach, mokunka

Studzienka Matki Bożej w Wambierzycach

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Studzienka Matki Bożej w Wambierzycach to zabytek wybudowany w miejscu, gdzie w 1678 roku wytrysnęło źródełko. Podobno woda miała niezwykłe, lecznicze właściwości i uchroniła ludność przed szalejąca w okolicy zarazą. Przez blisko 200 lat źródło było tylko ocembrowane. Dopiero w 1984 roku wybudowano w tym miejscu kapliczkę i nazwano ją Studzienką matki Boskiej.Znajduje się ona w centrum Wambierzyc, przed Bazyliką, na placu Najświętszej Marii Panny, nad rzeczką Cedron. Wewnątrz kapliczki ze źródełkiem znajduje się figura Matki Boskiej w koronie. Trzyma ona Dzieciątko Jezus na prawym przedramieniu. Jak inne miejsca kultu religijnego w Wambierzycach jest chętnie odwiedzana przez pielgrzymów i turystów przybywających do Śląskiej Jerozolimy.

Studzienka Matki Bożej
pl. Najświętszej Marii Panny, WambierzyceWambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wambierzyce
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
źródełka
50°29'23N, 16°27'21E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację