Studnia Miejska w Nowym Wiśniczu znajduje się na Rynku tego zabytkowego miasteczka. Ma już wiele wieków i jak mówią przewodniki, pamięta czasy lokacji naszego miasta. Zapewniała wówczas wodę pitną dla mieszkańców jak i do celów przeciwpożarowych. Studnię wykopano tuż przed powstaniem miasta, był to bowiem w średniowieczu jeden z warunków lokacji każdego grodu. Studnia ta przez wiele wieków była głównym miejscem poboru wody przez mieszkańców Nowego Wiśnicza.Dawni włodarze miasta dbali o to, by studnia była eksploatowana właściwie, a także co pewien czas przeprowadzano remonty. Drewniana obudowa wokół studni na rynku pojawiła się jednak dopiero w XIX wieku. Wtedy też studnię pogłębiono. Dziś studnia to kolejny zabytek, na który warto zwrócić uwagę zwiedzając to niewielkie małopolskie miasteczko.Studnia Miejska
Rynek, Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020