Studnia Św. Wojciecha w Opolu, Danusia

Studnia Św. Wojciecha w Opolu

(4.1 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Studnia Św. Wojciecha w Opolu znajduje się na Wzgórzu Uniwersyteckim w pobliżu Uniwersytetu Opolskiego (dawny klasztor dominikański). Podobno studnie ustawiono w miejscu cudu, jakiego niegdyś dokonał tu Św. Wojciech, który przybył tu, by nawracać pogan i szerzyć wiarę chrześciajńską.Gdy spragniony uderzył pastorałem w ziemię trysnęło źródło, w miejscu którego właśnie postawiono studnię. Podobno cudowna woda leczyła cerę i chroniła od zła. Współczesna studnia jest dziełem Mariana Molendy i Wita Pichurskiego - opolskich artystów.

Przy pięknej, ażurowej wykutej z żelaza kopule nad studnią, umieszczono figurki postaci związanych z Opolem. Figurują tau książę Kazimierz - zalożyciel miasta, książę Władysław Opolczyk - założyciel zakonu dominikanów, książę Bolko Marzyciel, książę biskup Jan Kropidło i Św. Wojciech - patron miasta. Na szczycie czuwa rzymski wartownik.Studnia Św. Wojciecha
Pl. Kopernika, Opole

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Inne budowle
Mniej istotna
studnie
50°40'8N, 17°55'32E
10 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację