W Wielkopolskim Parku Narodowym, na zachód od Mosiny i południe od Puszczykowa, przy czerwonym i niebieskim szlaku, pomiędzy jeziorami: Budzyńskim i Kociołek znajduje się źródłełko Napoleona nazywane też Studnią Napoleona. Wiedzie tędy Trakt Napoleoński.Obecnie zabytkowa studzienka jest ładnie zadaszona, a obok przeczytać można ciekawostki o obiekcie na tablicy informacyjnej.

Mosian Studnia Napoleona
Mosian Studnia Napoleona

Legenda o źródełku

Jak mówi legenda, zdarzyło się, że kiedyś tą drogą do Poznania przejeżdżał orszak z Napoleonem. Zatrzymali się tu na chwilę i adiutant podał Napoleonowi do obmycia wodę z pobliskiego źródełka. Ku ogólnemu zdziwieniu, pomiędzy palcami cesarza pojawiły się bąbelki powietrza. Powstanowił więc napić się tej wody, która mu wielce zasmakowała i przywiodła na myśl francuski szampan. Napoleon polecił więc częściej podawać sobie tę wodę ze źródełka.

Do dziś podobno raz do roku w tej studzience pojawia się właśnie taka woda z bąbelkami, ale mogą ją tylko wypić ludzie z czystym sercem i sumieniem.

Mosian Studnia Napoleona
Mosian Studnia Napoleona
Mosian Studnia Napoleona


Studnia Napoleona w Mosinie

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021