Mosian Studnia Napoleona , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Studnia Napoleona w Mosinie

(4.1 głosów: 9)
Oceń i napisz opinię

W Wielkopolskim Parku Narodowym, na zachód od Mosiny i południe od Puszczykowa, przy czerwonym i niebieskim szlaku, pomiędzy jeziorami: Budzyńskim i Kociołek znajduje się źródłełko Napoleona nazywane też Studnią Napoleona. Wiedzie tędy Trakt Napoleoński.Obecnie zabytkowa studzienka jest ładnie zadaszona, a obok przeczytać można ciekawostki o obiekcie na tablicy informacyjnej.

Studnia Napoleona w Mosinie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Studnia Napoleona w Mosinie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Legenda o źródełku

Jak mówi legenda, zdarzyło się, że kiedyś tą drogą do Poznania przejeżdżał orszak z Napoleonem. Zatrzymali się tu na chwilę i adiutant podał Napoleonowi do obmycia wodę z pobliskiego źródełka. Ku ogólnemu zdziwieniu, pomiędzy palcami cesarza pojawiły się bąbelki powietrza. Powstanowił więc napić się tej wody, która mu wielce zasmakowała i przywiodła na myśl francuski szampan. Napoleon polecił więc częściej podawać sobie tę wodę ze źródełka.Do dziś podobno raz do roku w tej studzience pojawia się właśnie taka woda z bąbelkami, ale mogą ją tylko wypić ludzie z czystym sercem i sumieniem.

Mosian Studnia Napoleona , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Mosian Studnia Napoleona , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Mosian Studnia Napoleona , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°15'2N, 16°49'15E
20 marzec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację