Strusia Farma Kniewo, ulietta

Strusia Farma Kniewo znajduje się w miejscowości Kniewo na Kaszubach, pomiędzy Wejherowem a Krokową. To rewelacyjne miejsce do wykorzystania w chłodniejszy dzień lub po prostu jako odskocznia od hałasu i tłumu na plaży. Zaciszne i zielone. Duży teren i plac zabaw pomogą dzieciakom spożytkować nadmiar energii. Przyjemnością wielką jest spacer, w czasie którego poznajemy, podziwiamy i karmimy wszystkie mieszkające tu zwierzaki. A jest ich cała masa - nandu, emu, strusie afrykańskie, osły, lamy, konie, gęsi, króliki, kozy, owce, perliczki, kury, a nawet kangur.Fajnym pomysłem właścicieli jest przygotowywanie i sprzedaż specjalnych ciasteczek, które pozwalają karmić w zasadzie wszystkie wyżej wymienione zwierzaki, a i ich cena nie jest duża. Duży plus to również niewygórowana cena biletu wstępu, a pobyt nie jest ograniczony żadnym limitem czasowym.

Na Farmie dostępny jest też sklepik z oryginalnymi pamiątkami jak np.: drewniany magnes w postaci strusia przebranego za Kaszuba, strusie pióro czy oryginalna wydmuszka jaja strusiego. Ponadto można tu smacznie zjeść, np. jajecznicę z jajka strusiego czy potrawy z mięsem strusim.

 

Strusia Farma Kniewo
al. Lipowa 125, Kniewo
tel. 58/ 676-63-29, 695-733-553
strusie-kniewo.com

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

54°39'56" N, 18°7'20" E
Pomorskie
2019-05-27
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą