Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańsk, mokunka

Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańsk

(4.8 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańska znajdująca się w samym sercu zabytkowego, starego miasta to specyficzna placówka nie tylko muzealna lecz również edukacyjna. Powstała w 2009 roku i prezentuje interesujące eksponaty z okresu Wolnego Miasta Gdańska. Placówkę prowadzą pasjonaci z oddziału Towarzystwa Przyjaciół Gdańska.Unikatowe eksponaty to przede wszystkim pamiątki z tych nietypowych czasów, gdy Gdańsk był tzw. wolnym miastem. Są to m.in. dowody tożsamości obywateli Gdańska (z okresu międzywojennego) znaczki poczty gdańskiej odznaczenia policji gdańskiej, emblematy stowarzyszeń polskich i niemieckich. Bardzo ciekawe są gabloty prezentujące lokalny bilon guldeny. Nie brakuje tu zastaw stołowych z porcelany, przedwojennych gazet i innych przedmiotów codziennego użytku. Od 2012 roku Muzeum Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańska znajduje się przy ulicy Długi Targ.

Muzeum Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańska
Długi Targ 25/27,Gdańsk
tel. 602-278-051Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°20'53N, 18°39'20E
24 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację