Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańsk, mokunka

Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańsk

(4.8 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańska znajdująca się w samym sercu zabytkowego, starego miasta to specyficzna placówka nie tylko muzealna lecz również edukacyjna. Powstała w 2009 roku i prezentuje interesujące eksponaty z okresu Wolnego Miasta Gdańska. Placówkę prowadzą pasjonaci z oddziału Towarzystwa Przyjaciół Gdańska.Unikatowe eksponaty to przede wszystkim pamiątki z tych nietypowych czasów, gdy Gdańsk był tzw. wolnym miastem. Są to m.in. dowody tożsamości obywateli Gdańska (z okresu międzywojennego) znaczki poczty gdańskiej odznaczenia policji gdańskiej, emblematy stowarzyszeń polskich i niemieckich. Bardzo ciekawe są gabloty prezentujące lokalny bilon guldeny. Nie brakuje tu zastaw stołowych z porcelany, przedwojennych gazet i innych przedmiotów codziennego użytku. Od 2012 roku Muzeum Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańska znajduje się przy ulicy Długi Targ.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–18:00
  • środa: 12:00–18:00
  • czwartek: 12:00–18:00
  • piątek: 12:00–18:00
  • sobota: 12:00–18:00
  • niedziela: 12:00–18:00

Adres

Muzeum Strefa Historyczna Wolnego Miasta Gdańska
Długi Targ 25/27,Gdańsk
tel. 602-278-051

GPS: 54°20'53N, 18°39'20E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°20'53N, 18°39'20E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021