Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, mokunka

Stok narciarski Środula w Sosnowcu

(4.1 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Środula w Sosnowcu

Stok narciarski w Parku Środula to ciekawy teren rekreacyjny w Sosnowcu. Myli się ten, kto sądzi, że to tylko atrakcje dla narciarzy! Absolutnie nie, Park Środula to najmłodszy park w mieście i jest usytuowany pomiędzy dwoma najliczniejszymi pod względem liczby mieszkańców dzielnicami miasta - Środulą i Zagórzem.Park Środula powstał w ramach programu rewitalizacji terenów pokopalnianych i pozostaje do dyspozycji mieszkańców przez cały rok. Są to piękne tereny spacerowe, trasy rowerowe i nordic walking. Nie brakuje placów zabaw dla dzieci, są też ławeczki oraz niewielki porośnięty szuwarami staw.

Zimą do dyspozycji miłośników białego szaleństwa pozostają tu trzy stoki: jeden duży i dwa mniejsze, przy których działają 3 wyciągi orczykowe. Stok wspomagany jest armatkami śnieżnymi. Funkcjonuje wtedy też szkółka narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego. W innych porach roku po stoku zjeżdżają miłośnicy dwóch kółek.Stok narciarski Środula
ul. 3 Maja, Park Środula, Sosnowiec
stoksrodula.pl
Godziny otwarcia: pn-pt: 14.00-21.00, sb-nd: 10.00-21.00
Bilety: Mały wyciąg: 8-10 zł/10 wjazdów, Duży wyciąg: 18-22 zł/10 wjazdów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–22:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 10:00–22:00

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sosnowiec
Narciarstwo
Normalna
narciarstwo
50°17'26N, 19°10'10E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację