, mokunka

Stok narciarski Środula w Sosnowcu

(4.1 głosów: 27)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Środula w Sosnowcu

Stok narciarski w Parku Środula to ciekawy teren rekreacyjny w Sosnowcu. Myli się ten, kto sądzi, że to tylko atrakcje dla narciarzy! Absolutnie nie, Park Środula to najmłodszy park w mieście i jest usytuowany pomiędzy dwoma najliczniejszymi pod względem liczby mieszkańców dzielnicami miasta - Środulą i Zagórzem.

Park Środula powstał w ramach programu rewitalizacji terenów pokopalnianych i pozostaje do dyspozycji mieszkańców przez cały rok. Są to piękne tereny spacerowe, trasy rowerowe i nordic walking. Nie brakuje placów zabaw dla dzieci, są też ławeczki oraz niewielki porośnięty szuwarami staw.Zimą do dyspozycji miłośników białego szaleństwa pozostają tu trzy stoki: jeden duży i dwa mniejsze, przy których działają 3 wyciągi orczykowe. Stok wspomagany jest armatkami śnieżnymi. Funkcjonuje wtedy też szkółka narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego. W innych porach roku po stoku zjeżdżają miłośnicy dwóch kółek.

Stok narciarski Środula
ul. 3 Maja, Park Środula, Sosnowiec
stoksrodula.pl
Godziny otwarcia: pn-pt: 14.00-21.00, sb-nd: 10.00-21.00
Bilety: Mały wyciąg: 8-10 zł/10 wjazdów, Duży wyciąg: 18-22 zł/10 wjazdówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–22:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 10:00–22:00

Stok narciarski Środula w Sosnowcu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Sosnowca wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sosnowiec
Narciarstwo
Normalna
narciarstwo
50°17'26N, 19°10'10E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022