52°16'45" N, 16°41'59" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:00

Opis Stęszewa

Stęszew to historyczne miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące 30 km na południowy zachód od Poznania, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, przy drodze nr 5 z Wrocławia.Stęszew ma długą historię, prawa miejskie nadał mu już król Polski Kazimierz Wielki w 1370 roku. Przez wieki było to miasto prywatne.

Steszew okoliczne Jeziora
Steszew okoliczne Jeziora

Wokół Stęszewa malowniczo rozlewa się 9 jezior, przy których powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące aktywną rekreację, czystą wodę i ciszę wśród natury. Najbliższe jeziora to Jezioro Bochenek, J. Lipno i J. Dębno.

Zabytki w Stęszewie

Steszew rynek
Steszew rynek


- Sanktuarium MB Stęszewskiej, ul. Kościańska - kościół filialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, należący do parafii Św. Trójcy w Stęszewie, sanktuarium powstało w 1905 roku w miejscu spalonego kościoła, we wnętrzu kryje gotycką figurkę Madonny z Dzieciątkiem

- Kościół Świętej Trójcy, ul. Kościelna - gotycka świątynia z XV wieku, która w XVIII wieku nabrała cech baroku, we wnętrzu kryje renesansowe ołatrze- Grodzisko średniowieczne na Pańskiej Górze

- Muzeum w Stęszewie, ul. Rynek 8 - skansen na rynku to ciekawe miejsce, które można zwiedzać bezpłatnie, codziennie prócz poniedziałków w godzinach 10.00-14.00

- Szlaki turystyczne - szlaki wodne, piesze i rowerowe biegnące z Poznania przez Stęszew i Wielkopolski Park Narodowy do Mosiny, Puszczykowa, Rogalina czy Kórnika.

Stęszew noclegi

Stęszew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Stęszewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021