Stęszew, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Stęszew

(4.2 głosów: 17)

Stęszew to historyczne miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące 30 km na południowy zachód od Poznania, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, przy drodze nr 5 z Wrocławia.Stęszew ma długą historię, prawa miejskie nadał mu już król Polski Kazimierz Wielki w 1370 roku. Przez wieki było to miasto prywatne.

Steszew rynek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Steszew rynek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wokół Stęszewa malowniczo rozlewa się 9 jezior, przy których powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące aktywną rekreację, czystą wodę i ciszę wśród natury. Najbliższe jeziora to Jezioro Bochenek, J. Lipno i J. Dębno.Zabytki w Stęszewie

- Sanktuarium MB Stęszewskiej, ul. Kościańska - kościół filialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, należący do parafii Św. Trójcy w Stęszewie, sanktuarium powstało w 1905 roku w miejscu spalonego kościoła, we wnętrzu kryje gotycką figurkę Madonny z Dzieciątkiem- Kościół Świętej Trójcy, ul. Kościelna - gotycka świątynia z XV wieku, która w XVIII wieku nabrała cech baroku, we wnętrzu kryje renesansowe ołatrze

- Grodzisko średniowieczne na Pańskiej Górze

- Muzeum w Stęszewie, ul. Rynek 8 - skansen na rynku to ciekawe miejsce, które można zwiedzać bezpłatnie, codziennie prócz poniedziałków w godzinach 10.00-14.00

- Szlaki turystyczne - szlaki wodne, piesze i rowerowe biegnące z Poznania przez Stęszew i Wielkopolski Park Narodowy do Mosiny, Puszczykowa, Rogalina czy Kórnika.

Stęszew noclegi

Stęszew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Stęszewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°16'45N, 16°41'59E
07 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację