Stęszew, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Stęszew

(4.2 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Stęszew to historyczne miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące 30 km na południowy zachód od Poznania, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, przy drodze nr 5 z Wrocławia.

Stęszew ma długą historię, prawa miejskie nadał mu już król Polski Kazimierz Wielki w 1370 roku. Przez wieki było to miasto prywatne.

Steszew okoliczne Jeziora , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Steszew okoliczne Jeziora , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Wokół Stęszewa malowniczo rozlewa się 9 jezior, przy których powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące aktywną rekreację, czystą wodę i ciszę wśród natury. Najbliższe jeziora to Jezioro Bochenek, J. Lipno i J. Dębno.

Zabytki w Stęszewie

Steszew rynek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Steszew rynek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


- Sanktuarium MB Stęszewskiej, ul. Kościańska - kościół filialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, należący do parafii Św. Trójcy w Stęszewie, sanktuarium powstało w 1905 roku w miejscu spalonego kościoła, we wnętrzu kryje gotycką figurkę Madonny z Dzieciątkiem

- Kościół Świętej Trójcy, ul. Kościelna - gotycka świątynia z XV wieku, która w XVIII wieku nabrała cech baroku, we wnętrzu kryje renesansowe ołatrze- Grodzisko średniowieczne na Pańskiej Górze

- Muzeum w Stęszewie, ul. Rynek 8 - skansen na rynku to ciekawe miejsce, które można zwiedzać bezpłatnie, codziennie prócz poniedziałków w godzinach 10.00-14.00

- Szlaki turystyczne - szlaki wodne, piesze i rowerowe biegnące z Poznania przez Stęszew i Wielkopolski Park Narodowy do Mosiny, Puszczykowa, Rogalina czy Kórnika.

Mapa Stęszewa z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Stęszewie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Stęszew noclegi

Stęszew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Stęszewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°16'45N, 16°41'59E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021