Stęszew to historyczne miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące 30 km na południowy zachód od Poznania, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, przy drodze nr 5 z Wrocławia.
Stęszew ma długą historię, prawa miejskie nadał mu już król Polski Kazimierz Wielki w 1370 roku. Przez wieki było to miasto prywatne.
Wokół Stęszewa malowniczo rozlewa się 9 jezior, przy których powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące aktywną rekreację, czystą wodę i ciszę wśród natury. Najbliższe jeziora to Jezioro Bochenek, J. Lipno i J. Dębno.
Zabytki w Stęszewie
- Sanktuarium MB Stęszewskiej, ul. Kościańska - kościół filialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, należący do parafii Św. Trójcy w Stęszewie, sanktuarium powstało w 1905 roku w miejscu spalonego kościoła, we wnętrzu kryje gotycką figurkę Madonny z Dzieciątkiem
- Kościół Świętej Trójcy, ul. Kościelna - gotycka świątynia z XV wieku, która w XVIII wieku nabrała cech baroku, we wnętrzu kryje renesansowe ołatrze
- Grodzisko średniowieczne na Pańskiej Górze
- Muzeum w Stęszewie, ul. Rynek 8 - skansen na rynku to ciekawe miejsce, które można zwiedzać bezpłatnie, codziennie prócz poniedziałków w godzinach 10.00-14.00
- Szlaki turystyczne - szlaki wodne, piesze i rowerowe biegnące z Poznania przez Stęszew i Wielkopolski Park Narodowy do Mosiny, Puszczykowa, Rogalina czy Kórnika.
Stęszew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Stęszewie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.