, mokunka

Stawy w Krasiczynie

(4.3 głosów: 40)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie zachwyca swą piękną architekturą, jest zadbany, zrewitalizowany, a każdy najmniejszy szczegół sztukaterii czy galeryjek zgodny z prawdą historyczną. Wokół roztacza się cudny park zamkowy z różnymi rodzajami roślin.Stawy w Krasiczynie

Mało kto zwraca uwagę, że w otoczeniu zamku rozlewają się dwa urokliwe stawy, zwane Stawem Górnym i Stawem Dolnym. Znacznie mniejszy Staw Dolny znajduje się na tyłach zamku, w sąsiedztwie dawnego muru, obecnie prawie całkiem porośniętego pnączami.

Staw Górny położony jest w bocznej części parku i jest conajmniej trzy razy większy. Ciekawostką jest to, że ma on malowniczą wyspę, na którą podobno zakochane arystokratyczne pary "uciekały" kiedyś łódkami, oddalając się z przyjęć i zabaw wydawanych w zamku🙂Obydwa stawy są zadbane, a linia brzegowa zabezpieczona i wypielęgnowana. Wokół stawów są ławeczki i ażurowe altany, aby nie przysłaniały pięknego widoku.

Brzegi stawów są siedliskiem ptaków, które budują swe gniazda w trawach. Natomiast po stawach pływają spore stada kaczek. Nie brakuje też majestatycznie, powoli pływających królewskich ptaków czyli łabędzi. One, jak żadne inne pasują do tego pięknego otoczenia.Stawy w Krasiczynie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krasiczyna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krasiczyn noclegi

Krasiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krasiczyn
Jeziora i plaże
Normalna
stawy
49°46'30N, 22°38'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Ciekawe miejsce
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021