Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie zachwyca swą piękną architekturą, jest zadbany, zrewitalizowany, a każdy najmniejszy szczegół sztukaterii czy galeryjek zgodny z prawdą historyczną. Wokół roztacza się cudny park zamkowy z różnymi rodzajami roślin.



Stawy w Krasiczynie

Mało kto zwraca uwagę, że w otoczeniu zamku rozlewają się dwa urokliwe stawy, zwane Stawem Górnym i Stawem Dolnym. Znacznie mniejszy Staw Dolny znajduje się na tyłach zamku, w sąsiedztwie dawnego muru, obecnie prawie całkiem porośniętego pnączami.

Staw Górny położony jest w bocznej części parku i jest conajmniej trzy razy większy. Ciekawostką jest to, że ma on malowniczą wyspę, na którą podobno zakochane arystokratyczne pary "uciekały" kiedyś łódkami, oddalając się z przyjęć i zabaw wydawanych w zamku🙂

Obydwa stawy są zadbane, a linia brzegowa zabezpieczona i wypielęgnowana. Wokół stawów są ławeczki i ażurowe altany, aby nie przysłaniały pięknego widoku.



Brzegi stawów są siedliskiem ptaków, które budują swe gniazda w trawach. Natomiast po stawach pływają spore stada kaczek. Nie brakuje też majestatycznie, powoli pływających królewskich ptaków czyli łabędzi. One, jak żadne inne pasują do tego pięknego otoczenia.

Krasiczyn noclegi

Krasiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-17 na
Ciekawe miejsce
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021