, mokunka

Stawy w Krasiczynie

(4.3 głosów: 40)

Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie zachwyca swą piękną architekturą, jest zadbany, zrewitalizowany, a każdy najmniejszy szczegół sztukaterii czy galeryjek zgodny z prawdą historyczną. Wokół roztacza się cudny park zamkowy z różnymi rodzajami roślin.Stawy w Krasiczynie

Mało kto zwraca uwagę, że w otoczeniu zamku rozlewają się dwa urokliwe stawy, zwane Stawem Górnym i Stawem Dolnym. Znacznie mniejszy Staw Dolny znajduje się na tyłach zamku, w sąsiedztwie dawnego muru, obecnie prawie całkiem porośniętego pnączami.

Staw Górny położony jest w bocznej części parku i jest conajmniej trzy razy większy. Ciekawostką jest to, że ma on malowniczą wyspę, na którą podobno zakochane arystokratyczne pary "uciekały" kiedyś łódkami, oddalając się z przyjęć i zabaw wydawanych w zamku🙂Obydwa stawy są zadbane, a linia brzegowa zabezpieczona i wypielęgnowana. Wokół stawów są ławeczki i ażurowe altany, aby nie przysłaniały pięknego widoku.

Brzegi stawów są siedliskiem ptaków, które budują swe gniazda w trawach. Natomiast po stawach pływają spore stada kaczek. Nie brakuje też majestatycznie, powoli pływających królewskich ptaków czyli łabędzi. One, jak żadne inne pasują do tego pięknego otoczenia.Krasiczyn noclegi

Krasiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krasiczyn
Jeziora i plaże
Normalna
stawy
49°46'30N, 22°38'54E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
17 kwiecień 2020 14:03
Ciekawe miejsce
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację