Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°1'30" N, 19°20'19" E
Małopolskie
2016-12-12
2020-02-02 02:00

Opis stawów monowskich

Stawy Monowskie to niewielka wioska w województwie małopolskim, leżąca mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Oświęcimiem i Zatorem.Pierwsze wzmianki o tej osadzie pochodzą z 1417 roku, choć do 1954 roku był to przysiółek sąsiednich Włosienic. Stawy Monowskie, jak sama nazwa wskazuje, leżą na terenach podmokłych, występują tu głównie łąki i nieużytki. 

Wykorzystał to pod koniec XIX wieku hrabia Potocki i w ramach gospodarki rybnej założył tu stawy rybne pod hodowlę karpia. Do dzisiaj odnaleźć tu można kilkanaście stawów rozlewających się w północnej części wioski.

Rezerwat Żaki

Na terenie Stawów Monowskich znajduje się malowniczy rezerwat przyrody, idealny dla spacerowiczów i rowerzystów. Można w nim podziwiać właśnie rozległe stawy rybne z ich bogatą florą i fauną.Stawy Monowskie noclegi

Stawy Monowskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w stawach monowskich. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020