Stawy Dojlidzkie w Białymstoku to zespół zbiorników wodnych położonych obok siebie na obszarze około 140 ha. Znajdują się one częściowo w granicach administracyjnych Białegostoku, a częściowo na terenie sąsiednich gmin: Supraśl i Zabłudów. Powstały w wyniku spiętrzenia wody na rzece Białej. Otoczone są lasami, łąkami i polami. Jest to ważna ostoja ptaków szczególnie wodno-błotnych, a także miejsce występowania wielu gatunków roślin.Jeden ze stawów położony przy ul. Plażowej w Białymstoku służy mieszkańcom i turystom jako miejsce wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Znajduje się przy nim plaża miejska wraz z całym kompleksem sportowo-rekreacyjnym.

Stawy Dojlidzkie
ul. Plażowa, Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73491 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021