Staw Zamkowy w Opolu, Danusia

Staw Zamkowy w Opolu

(4.2 głosów: 25)

Staw Zamkowy inaczej Staw Barlickiego w Opolu powstał po zlikwidowaniu fosy przy dawnym zamku Piastowskim. W latach 30. XX wieku stanowił profesjonalne lodowisko miejskie, ze sztucznym oświetleniem, urządzeniem do nawadniania i szatnią.W 1934 roku odbyły się tu mistrzostwa Niemiec w jeździe figurowej na lodzie. Wygrała je Maxie Herber, a 2 lata później zdobyła medal olimpijski w tej dziedzinie.

Obecnie Staw Zamkowy stanowi ozdobę parku. W latach 1975-79 został przerobiony na fontannę. Parę lat temu po kolejnej renowacji umieszczono na nim grające fontanny, dodano nowe balustrady i ławki. Stoi przy nim również dawny Domek Lodowy - dziś kawiarnia Piramida.Staw Zamkowy
ul. Barlickiego, Opole

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Jeziora i plaże
Normalna
stawy
50°39'59N, 17°55'10E
10 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację