Staw Zamkowy inaczej Staw Barlickiego w Opolu powstał po zlikwidowaniu fosy przy dawnym zamku Piastowskim. W latach 30. XX wieku stanowił profesjonalne lodowisko miejskie, ze sztucznym oświetleniem, urządzeniem do nawadniania i szatnią.W 1934 roku odbyły się tu mistrzostwa Niemiec w jeździe figurowej na lodzie. Wygrała je Maxie Herber, a 2 lata później zdobyła medal olimpijski w tej dziedzinie.

Obecnie Staw Zamkowy stanowi ozdobę parku. W latach 1975-79 został przerobiony na fontannę. Parę lat temu po kolejnej renowacji umieszczono na nim grające fontanny, dodano nowe balustrady i ławki. Stoi przy nim również dawny Domek Lodowy - dziś kawiarnia Piramida.

Staw Zamkowy
ul. Barlickiego, OpoleOpole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021