Staw Młyński w Niemodlinie zwany też Zamkowym, bowiem znajduje się niedaleko zamku niemodlińskiego, utworzony jest z wód rzeki Ścinawki Niemodlińskiej. To ciekawy akwen poddany ostatnio rekultywacji, dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.Nad brzegami stawu są ścieżki spacerowe oraz ustawiono ogromne rzeźby z bali drewnianych, przestawiające dawnych wojów i rycerzy zamkowych. Pośrodku stawu znajduje się niewielka wyspa, połączona z brzegiem drewnianą kładką. Na wyspie znajduje się restauracja o nazwie "Na wyspie". Stoi w pięknych okolicznościach przyrody. Na stawie można spotkać kaczki, a przy odrobinie szczęścia również łabędzie. Po drugiej stronie ulicy, na Ścinawce Niemodlińskiej można zobaczyć dawne urządzenia hydrotechniczne.

Staw Młyński
ul. Lwowska, Niemodlin

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021