Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Staw Zamkowy w Niemodlinie, mokunka

Staw Zamkowy w Niemodlinie

Staw Młyński w Niemodlinie zwany też Zamkowym, bowiem znajduje się niedaleko zamku niemodlińskiego, utworzony jest z wód rzeki Ścinawki Niemodlińskiej. To ciekawy akwen poddany ostatnio rekultywacji, dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.Nad brzegami stawu są ścieżki spacerowe oraz ustawiono ogromne rzeźby z bali drewnianych, przestawiające dawnych wojów i rycerzy zamkowych. Pośrodku stawu znajduje się niewielka wyspa, połączona z brzegiem drewnianą kładką. Na wyspie znajduje się restauracja o nazwie "Na wyspie". Stoi w pięknych okolicznościach przyrody. Na stawie można spotkać kaczki, a przy odrobinie szczęścia również łabędzie. Po drugiej stronie ulicy, na Ścinawce Niemodlińskiej można zobaczyć dawne urządzenia hydrotechniczne.

Staw Młyński
ul. Lwowska, NiemodlinNiemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
50°38'26N, 17°37'22E
29 październik 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację